ماهواره پیام؛ از خبر خوب جهرمی تا اتهام‌زنی نتانیاهو ماهواره پیام؛ از خبر خوب جهرمی تا اتهام‌زنی نتانیاهو | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ماهواره پیام؛ از خبر خوب جهرمی تا اتهام‌زنی نتانیاهو

ماهواره پیام؛ از خبر خوب جهرمی تا اتهام‌زنی نتانیاهو

بامداد امروز ماهواره پیام امیرکبیر با ماهواره بر سیمرغ به فضا پرتاب شد.ماهواره پیام پس از دو مرحله موفق، اما در مرحله سوم به سرعت کافی نرسید و در مدار قرار نگرفت.

تمام حواشی پرتاب ناموفق ماهواره پیام

در همین رابطه لینک زیر را بخوانید:

مزایای ماهواره پیام که قرار بود پرتاب شود و نشد

ماهواره پیام بعد از تاسیس سازمان فضایی ایران یکی از پروژه هایی بود که به سه دانشگاه صنعتی ایران ارائه شد و از سری میکروماهواره‌های توسعه فناوری فضایی سازمان بود که ساخته شد.

بررسی پوشش گیاهی، بهبود پایش گرد وغبار، حریق و اراضی کشاورزی، در کنار ذخیره و ارسال داده و نیز اندازه گیری تشعشعات فضایی با هدف بررسی اثر پرتوهای کیهانی بر عملکرد ماهواره، ازجمله ماموریت هایی بود که ماهواره پیام برای انجام آن ها طراحی وساخته شده بود. ماهواره پیام مأموریت مخابراتی هم داشت که باید یک پیام را ذخیره و به زمین مخابره کند.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور هم درباره پرتاب ماهواره پیام گفته بود: ماهواره پیام که ساخته‌ شده‌ی دانشگاهیان و به ویژه دانشگاه امیرکبیر است؛ توسط ماهواره‌بری که به دست ایثارگران و جوانان غیور این دیار ساخته شده بزودی در ۶۰۰ کیلومتری فضا قرار خواهد گرفت. وی افزود: این ماهواره یک ماهواره تحقیقاتی نیست بلکه عملیاتی است و برای اولین بار ماهواره‌ای را پرتاب می‌کنیم که به صورت روزانه مسائل کشور را در اختیار ما قرار می‌دهد.

در همین رابطه هفته گذشته شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در آمریکا مدعی شده بود که به تصاویری ماهواره‌ای دست یافته است که نشان می‌دهد ایران در حال آماده‌سازی پرتاب ماهواره به فضاست. سی‌ان‌ان در گزارش خود تاکید کرده است که «هیچ نشانه و شواهدی» از این که پرتاب این ماهواره توسط ایران مصارف نظامی دارد «در دست نیست».

حتما بخوانید:  جنبش‌عدالتخواه: ادبیات نامه‌مان به رهبری غلط بود

در همین راستا امروز وزیر ارتباطات با انتشار رشته توئیتی از قرار نگرفتن ماهواره پیام در مدار فضایی خبر داد و اعلام کرد: متاسفانه در لحظه آخر ماهواره در مدار قرار نگرفت.

للللل

احمد معتمدی؛ رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم به «مهر» گفت: صبح امروز در محل پرتاب ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دستور داد که بلافاصله پروژه بعدی ساخت ماهواره در این دانشگاه آغاز شود. وی درخصوص وضعیت فعلی ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: زمانی که ماهواره پرتاب می شود دیگر به زمین باز نمی گردد.

در همین رابطه لینک زیر را بخوانید:

دستور جهرمی برای ساخت ماهواره جدید

وی خاطرنشان کرد: در پرتاب ماهواره پیام آنچه که مثبت بود این است که ماهواره پس از جدایی از ماهواره بر شروع به کار کرد و این امر نشان می دهد که ماهواره مشکل نداشته و تا لحظه های آخر نیز فعالیت داشته است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم در اظهارنظری به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد و مدعی شد که این اقدام اولین گام در مسیر دستیابی به موشک‌های قاره‌پیما است. نتانیاهو گفت: «ایران دروغ می‌گوید. پرتاب ماهواره‌بر، اولین گام در جهت ساخت موشک‌های بالستیک قاره‌پیما است و آن‌ها با پرتاب ماهواره‌بر، دارند شلیک موشک دوربرد را آزمایش می‌کنند.»

در همین رابطه لینک زیر را بخوانید:

نتانیاهو: «پیام» پوشش موشک قاره‌پیما است

در ادامه ویدئویی  از پرتاب ماهواره پیام امیرکبیر به فضا را مشاهده می‌کنید. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *