مرغ از ۴۰هزار تومان گران‌تر نمی‌شود! مرغ از ۴۰هزار تومان گران‌تر نمی‌شود! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مرغ از ۴۰هزار تومان گران‌تر نمی‌شود!

مرغ از ۴۰هزار تومان گران‌تر نمی‌شود!

تجارت نیوز: مرغ همچنان با نرخ ۳۸ هزار تومان تومان عرضه می‌شود. مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی می‌گوید: مرغ با قیمت مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان مورد قبول مرغداران نیست و نرخ پیشنهادی ما ۲۴ هزار تومان است و چنانچه قیمت مرغ عادلانه شود وضعیت تولید مرغ هم بهتر می‌شود.

قیمت مرغ همچنان خبرساز است و حالا در شرایطی که دولت برای مرغ نرخ مصوب در نظر گرفته است، با نرخ ۳۸ هزار تومان تومان عرضه می‌شود. مرغداران با نرخ مصوب یعنی قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان موافق نیستند و بنابراین به گفته فروشندگان تولید مرغ را کاهش دادند.

مرغ از ۴۰هزار تومان گران‌تر نمی‌شود!

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی به تجارت‎نیوز گفت: برای کنترل بازار برنامه‌ای طراحی شده است. جوجه‌ریزی در سال ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد. قرار بر این است که در شش ماهه نخست امسال ۱۲۵ میلیون جوجه‌ریزی انجام شود.

واردات نهاده دامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی

به گفته محمدعلی کمالی سروستانی، مسئولان هم قول دادند که نهاده‌های دامی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای مرغداران تامین کنند. بنابراین با افزایش میزان تولید و واردات نهاده، قیمت مرغ از ۴۰ هزار تومان فراتر نمی‌رود.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی معتقد است که قیمت مناسب برای نرخ دستوری مرغ ۲۴ هزار تومان است؛ این در حالی است که ستاد تنظیم بازار قیمت فعلی مرغ را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرده است که این نرخ عادلانه نیست.

کمالی سروستانی اظهار کرد: چنانچه قیمت مرغ اصلاح شود وضعیت تولید هم بهتر می‌شود و مرغداران هم نسبت به جوجه‌ریزی بیشتر تمایل پیدا می‌کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  آمریکا: دارایی‌ ایران بعد از مشورت با ما آزاد می‌شود

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *