مرگ یک حیوان دیگر در باغ‌وحش «صفادشت» مرگ یک حیوان دیگر در باغ‌وحش «صفادشت» | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مرگ یک حیوان دیگر در باغ‌وحش «صفادشت»

مرگ یک حیوان دیگر در باغ‌وحش «صفادشت»

ایسنا: شیر دریایی دلفیناریوم برج میلاد که در پی تعطیلی این دلفیناریوم به مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت ملارد منتقل شده بود، تلف شد. رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش،تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی تهران می‌گوید: علت مرگ این گونه هنوز مشخص نشده است.

 پس از تلف شدن یک قلاده ببر در سال ۹۸ به علت آنچه که مشکلات کلیوی عنوان شد همچنین مرگ دو راس گورخر و یک زرافه در مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت، حالا یک قلاده شیر دریایی -که در پی تعطیلی دلفیناریوم برج میلاد در سال گذشته به این مرکز منتقل شده بود- جان خود را در این مرکز از دست داده است.

به داد وضعیت افتضاح حیوانات در صفادشت برسید

محمد کرمی – رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش،تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی تهران ضمن تایید مرگ این شیر دریایی اظهارکرد: علت مرگ این گونه هنوز مشخص نشده است و ما منتظر گزارش‌های تکمیلی درباره علت این اتفاق هستیم.

وی با اشاره به احتمالات مرگ این شیر دریایی اضافه می‌کند: ممکن است این گونه به علت کهولت سن جان خود را از دست داده باشد اما اگر مرگ این شیر دریایی به علت کم‌کاری و قصور عوامل مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت باشد، برخورد لازم با دست اندرکاران آن صورت خواهد گرفت.

 با توجه به سابقه تلف شدن برخی گونه‌ها در مرکز نگهداری از حیات وحش صفادشت و شکایت اداره کل محیط زیست تهران از این مرکز، کرمی پیش از این گفته بود که پرونده‌ای که برای مسئول مرکز نگهداری صفادشت تشکیل شده است در مرحله تجدید نظر قرار دارد چون بر اساس رای اولیه، مسوول مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت تبرئه شد اما این رای برای ما قابل قبول نبود بنابراین بر اساس ضوابط و قوانین موجود درخواست تجدیدنظر دادیم و در حال بررسی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  المیادین: آغاز خروج تفنگداران دریایی آمریکا از عراق

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *