معرفی پینین‌فارینا تئورما؛ یک کانسپت جذاب معرفی پینین‌فارینا تئورما؛ یک کانسپت جذاب | آوتاف
خانه / اخبار داغ / معرفی پینین‌فارینا تئورما؛ یک کانسپت جذاب

معرفی پینین‌فارینا تئورما؛ یک کانسپت جذاب

دیجیاتو: پینین فارینا (Pininfarina) که یکی از مطرح‌ترین استودیوهای طراحی دنیا به شمار می‌رود، از یک کانسپت برقی رونمایی کرد. این کانسپت مدرن و آینده‌نگرانه تئورما (Teorema) نامگذاری شده و از آخرین تکنولوژی‌های موجود سود می‌برد.

معرفی پینین فارینا تئورما؛ یک کانسپت جذاب

تیم طراحی پینین فارینا از واقعیت مجازی و افزوده در خلق تئورما استفاده کرده است. این سدان برقی منحصر بفرد طولی برابر با ۵.۴ متر داشته و از نظر ابعاد می‌توان آن را مشابه با مرسدس مایباخ S کلاس دانست. اما از نظر ارتفاع، این خودرو شبیه اتومبیل‌های اسپرت است، چرا که ارتفاعی برابر با ۱.۴ متر دارد.

معرفی پینین فارینا تئورما؛ یک کانسپت جذاب

پینین فارینا می‌گوید این مفهومی پیشرفته با در نظر گرفتن اصول ایرودینامیک طراحی شده و ساعات زیادی را در تونل باد گذرانده است. برای دستیابی به ایرودینامیک بهتر، چند کانال و داکت‌های بزرگ هوا روی بدنه تئورما طراحی شده؛ حتما می‌دانید هر چه میزان مقاومت در برابر جریان هوا کمتر باشد، برد حرکتی بهبود پیدا می‌کند.

معرفی پینین فارینا تئورما؛ یک کانسپت جذاب

مثل نمای بیرونی، پینین فارینا تئورما در داخل کابین هم طراحی خاص و متفاوتی دارد. در کابین این خودروی کانسپت صندلی‌ها به صورت ۱+۲+۲ چیده شده‌اند، این سبک به نوعی مکلارن F1 و اسپیدتیل را در ذهن تداعی می‌کند. اما برخلاف دو مدل مذکور، در تئورما خبری از غربیلک فرمان نیست، چرا که پینینفارینا آن را با فناوری خودران متصور شده؛ این کانسپت دو حالت رانندگی دارد که عبارتند از Drive Mode و Rest Mode.

معرفی پینین فارینا تئورما؛ یک کانسپت جذاب

صندلی‌هایی تئورما توسط شرکت مبلمان‌سازی Poltrona Frau طراحی شده‌اند. این صندلی‌ها قابلیت تخت شدن را دارند. در ساخت این مفهومی شرکت آلمانی کانتیننتال نیز همکاری کرده و در فرایندهای تحقیق و توسعه مشاوره داده است، ضمن اینکه دکمه‌های کشویی کابین ساخت این کمپانی هستند.

حتما بخوانید:  هشدار ظریف درباره تحریف برجام

معرفی پینین فارینا تئورما؛ یک کانسپت جذاب

در رابطه با مشخصات فنی اطلاعات چندانی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته، اما می‌دانیم که تئورما بر مبنای شاسی مخصوص خودروهای الکتریکی که توسط شرکت Benteler توسعه یافته، طراحی شده است. گفتنی است پینین فارینا خودروهای معروفی چون فراری ۲۵۰ GT SWB، پژو ۵۰۴ و پژو ۴۰۵ را طراحی کرده و خود را برای تولید ابرخودروی برقی باتیستا آماده می‌کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *