ملت ایران و آذربایجان، یک ملت دو دولت ملت ایران و آذربایجان، یک ملت دو دولت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ملت ایران و آذربایجان، یک ملت دو دولت

ملت ایران و آذربایجان، یک ملت دو دولت

خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ملت ایران و آذربایجان یک ملت در دو دولت هستند .

آیت الله سید حسن عاملی عصر شنبه در قسمتی از سخنرانی خود به مناسبت شب‌های قدر برای شیعیان ترکیه، آذربایجان و روسیه از طریق شبکه اینترنتی پخش می‌شد با اشاره به غوغای رسانه ایی اپوزوسیون آذری که این روزها در آذربایجان، علیه ایران به راه انداختند بیان کرد: ایران و آذربایجان را هیچ گاه نمی‌شود از هم جدا کرد، ملت ایران و آذربایجان یک ملت در دو دولت هستند.

ملت ایران و آذربایجان، یک ملت دو دولت

وی افزود: تاریخ، مدنیت، دین، مذهب، زبان، لهجه، اجداد، قبایل، شخصیت‌های فرهنگی، شعراء، فقها، مراجع تقلید، سرداران و حماسه‌های گذشته‌مان و…. همگی یکی هستند و عزت آن‌ها عزت ماست و درد و رنج آن‌ها درد و رنج ماست.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه اشغال قره باغ غصه بزرگی در قلب ماست تصریح کرد: با اشغال قره باغ احساس می‌کنیم خاک خود ما غصب شده است.

آیت الله عاملی گفت: اپوزوسیون آذری که این روزها در آذربایجان، غوغای رسانه‌ای علیه ایران به پا کرده‌اند، لطفاً این را هم بنویسند، که دهمین ایالت آمریکا حکومت مجعول قره باغ را به رسمیت شناخت و رئیس سنای آمریکا نیز آن را امضا کرد! بنویسند که تمام بودجه حکومت مجعول قره باغ توسط آمریکا تأمین می‌شود و بنویسند که آمریکا به آنجا ویزا صادر می‌کند، و بنویسند که آمریکا مانع از اجرای چهار قطعنامه شورای امنیت در خصوص قره باغ شده است.

وی در ادامه افزود: ملت آذربایجان حتماً دقت کنند که چرا صحنه گردانان امروز آذربایجان علیه ایران کلمه ایی از جنایات آمریکا درباره ی قره باغ را به زبان و به قلم نمی‌آورند؟

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  اولین حکومت «بدون کاغذ» جهان معرفی شد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *