موضع کیهان درباره حکم اعدام سه معترض موضع کیهان درباره حکم اعدام سه معترض | آوتاف
خانه / اخبار داغ / موضع کیهان درباره حکم اعدام سه معترض

موضع کیهان درباره حکم اعدام سه معترض

روزنامه کیهان: بازخوانی اعمال مجرمانه اعضای باند امیرآلمانی حکایت از این دارد که این افراد معترض نبوده بلکه به‌دنبال ایجاد آشوب و سوءاستفاده از اغتشاشات برای دست زدن به اعمال مجرمانه خود از جمله سرقت مسلحانه بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، روز سه‌شنبه سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری با اصحاب رسانه و در پاسخ به سؤالی درخصوص آخرین وضعیت پرونده سه محکوم به اعدام بیان کرد: این حکم در دیوان عالى کشور بعد از فرجام‌خواهى متهمان و وکلا به تأیید رسیده و به دادسرا اعاده شده است؛ اجراى احکام فرایند قانونى دارد و ممکن است در این فرایند هر موجب قانونى دیگرى نتیجه پرونده را همراه با تغییر کند.

غلامحسین اسماعیلی اظهار داشت: این پرونده را خداى متعال کمک کرد جنایاتشان برملا شد؛ اینها جزو عناصر اصلى اغتشاشات بودند و دو نفر از این افراد در صحنه سرقت مسلحانه دستگیر شدند و با تهدید به اسلحه می‌خواستند اموال خانمى را بربایند که خدا کمک کرد و باعث دستگیرى این افراد شد.

اسماعیلی افزود: پس از دستگیرى در گوشى این افراد اقدامات خرابکارانه‌اى که انجام می‌دادند و فیلمبردارى کرده و براى برخى از خبرگزارى‌هاى خارج از کشور ارسال می‌کردند، کشف شد؛ خودشان از اعمال مجرمانه خود بهترین مستندات را تهیه کردند و در فرایند دادگاه هم اقرار کرده‌اند و همچنین هم خودشان و هم وکلایشان‌ دفاع داشتند البته چهار نفر اعلام وکالت کردند و دفاع کردند.

وی ادامه داد: جلسات دادگاه فیلمبردارى شده و حضور آنها موجود است.

آرایش سایبری رسانه‌های معاند پس از اعلام یک خبر

پس از اعلام تأیید خبر حکم اعدام این سه محکوم در دیوان عالی کشور، رسانه‌های معاند این خبر را با تیترهایی از جمله «حکم اعدام سه معترض آبان پس از تأیید به دادسرا فرستاده شد» و «حکم اعدام سه معترض آبان ماه تأیید شده ‌است» بازنشر کردند و به‌گونه‌ای در صدد القای این بودند که این افراد صرفا به‌دلیل اعتراض به وضعیت معیشتی خود به اعدام محکوم شدند.

بازی کردن برخی از سلبریتی‌ها در زمین دشمن

طولی نکشید که هشتگ اعدام نکنید با پشتیبانی یگان سایبری منافقین، برخی از سلبریتی‌ها و دشمنان مغرض و همیشگی این مرز و بوم به ‌ترند اول توئیتر در جهان تبدیل شد.(البته توئیتر دیروز نیمی ‌از این توئیت‌ها را ربات تشخیص داد و حذف کرد.)

اما سوال اینجاست که این سه محکوم چه کرده‌اند که دادگاه بدوی و دیوان عالی کشور آنها را مستحق مجازات اعدام ‌می‌داند؟

بازخوانی ماجرای دستگیری باند امیر آلمانی

۲۹ بهمن ماه بود که سخنگوی قوه قضائیه در بیستمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه از دستگیری اعضای باند تبهکاری تحت عنوان امیر آلمانی خبر داد و گفت: یکی از پرونده‌های رسیدگی شده در تهران که اصطلاحاً از زبان خودشان مشهور به پرونده امیر آلمانی است، باند تبهکاری بودند که هم سابقه اعمال مجرمانه داشتند و هم در همین مقطع مرتکب سرقت مسلحانه شده بودند و از اراذل و اوباش بودند و در اغتشاشات حضور داشتند، بانک و پمپ‌بنزین آتش زدند و از اقدامات خلافکارانه‌شان فیلمبرداری و برای شبکه‌های خارجی ارسال کردند. بعد از احساس خطر از کشور خارج شده و به ‌ترکیه رفتند که با پیگیری‌های مجدانه از‌ ترکیه برگشتند و بازداشت شدند.

حتما بخوانید:  ظهور اپوزیسیونی جدید با محوریت رضا پهلوی!

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در بررسی سوابق یکی از آنها که مشهور به امیر آلمانی است معلوم شد که سابقه خروج غیرقانونی از کشور به کشور‌های مختلف دارد و مدتی در کمپ پناهندگان در آلمان بوده است و در کمپ پناهندگان آلمان با عناصر وابسته به گروهک نفاق، ملاقات‌ها و همکاری‌هایی داشته است.

وی ادامه داد: این فرد و این تیم در حوادث آبان‌ماه میدانداری و این اغتشاشات را سردمداری کردند و این جنایاتی که مردم شاهد بودند را رقم زدند.

۱۰ تیرماه نیز اسماعیلی درخصوص پرونده باند امیر آلمانی بیان کرد: در آخرین پیگیری که انجام دادم، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شده، هنوز اعاده نشده و رای دیوان عالی کشور مبنی بر تایید حکم به دست ما نرسیده است.اعضای باند امیر آلمانی چه کسانی هستند؟

امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه متهم این پرونده و اعضای باند امیر آلمانی هستند که در ابتدا با رأی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب استان تهران به ریاست قاضی صلواتی با عناوین اتهامی ‌گوناگون از جمله خروج غیرقانونی از کشور، اقدام علیه امنیت ملی و سرقت مسلحانه مقرون به آزار با سلاح سرد مجرم شناخته و به اعدام محکوم شدند.

با فرجام‌خواهی متهمان و وکلای آنها پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد و دیوان عالی کشور پس از انجام بررسی‌های فنی حکم دادگاه بدوی را تأیید کرد.

اطلاعات جدید درباره نحوه شناسایی باند «امیرآلمانی»

یک منبع مطلع در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، درباره نحوه شناسایی این گروه گفت: این افراد از طریق آگهی سایت دیوار خانه‌ای را انتخاب کرده و با هدف سرقت برای بازدید از خانه برنامه‌ریزی می‌کنند و در جریان بازدید، خانم خانه را با سلاح سرد مورد ضرب و شتم و تعرض قرار می‌دهند.با سروصدای ایجادشده در منزل، نزدیکان و خانواده فرد مطلع می‌شوند و بلافاصله به کمک می‌آیند و نیروی پلیس را خبردار می‌کنند که نهایتاً به بازداشت متهم منجر می‌شود.

این منبع مطلع با‌ اشاره به طی شدن مراحل رسیدگی به پرونده متهم مذکور اظهار داشت: در جریان رسیدگی به پرونده این افراد فیلم‌هایی در درون گوشی تلفن همراه آنها یافت شد که نشان می‌داد در جریان اغتشاشات آبان‌ماه سال گذشته چند بانک را تخریب و آتش زده‌اند و در یک فقره نیز ماشین شهرداری را بعد از خارج کردن از محل پارک خود به وسط خیابان آورده و آتش می‌زنند و فیلم‌هایی را از این صحنه‌ها تهیه کرده و به رسانه‌های ضدانقلاب ارسال می‌کنند.

وی با اعلام اینکه یکی از این افراد معروف به امیر آلمانی دو نفر دیگر را از کشور به مقصد ‌ترکیه فراری می‌دهد افزود: وی در ماجرای آبان ۹۸ با منافقین ارتباط داشته و در سفر به کمپ آنها در یک کشور اروپایی از آنها برای عملیات دستور می‌گرفته است.

بررسی‌ها درخصوص این پرونده ادامه داشت تا اینکه مشخص شد فرد مذکور مدتی قبل در کمپ پناهندگان در آلمان بوده و در آنجا با عناصر وابسته به گروهک نفاق، ملاقات‌ها و همکاری‌هایی داشته است.

حتما بخوانید:  گوجه چینی به بازار می‌آید

تشکیل دادگاه با حضور وکلای مدافع

در نهایت، با صدور کیفرخواست از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، پرونده باند امیرآلمانی برای رسیدگی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی اعاده شد و پس از تشکیل جلسات دادگاه و رعایت تشریفات دادرسی از جمله حضور وکلای مدافع متهمان، اعضای باند امیرآلمانی مجرم شناخته شدند.

واکنش قوه قضائیه به ادعاهای یک وکیل

پس از تشکیل جلسات دادگاه فردی تحت عنوان وکیل اعضای این باند تبهکارانه، مصاحبه‌هایی را تحت عنوان وکیل پرونده با برخی از رسانه‌ها انجام داد و مدعی شد که به پرونده موکل خود دسترسی نداشته و یا به او اجازه ورود به دادگاه نداده‌اند که این موضوع با واکنش قوه قضائیه مواجه شد.

بر اساس اعلام مرکز رسانه قوه قضائیه، وکیل امیرحسین مرادی یکی از اقوام او به نام مریم مرادی است که در تاریخ ۲۱ دی‌ماه ۹۸، اعلام وکالت کرده و پرونده وکالت متهم به وی واگذار می‌شود. اسناد موجود از مطالعه پرونده توسط این وکیل حکایت دارد.

همچنین دو محکوم دیگر به نام‌های سعید تمجیدی و محمد رجبی نیز به دلیل عدم توانایی مالی از دادگاه درخواست وکیل تسخیری می‌کنند که وکلای تسخیری آنها نیز در جلسات دادگاه حضور داشته و به دفاع از موکلان خود پرداخته‌اند.

بازخوانی اعمال مجرمانه اعضای باند امیرآلمانی حکایت از این دارد که این افراد معترض نبوده بلکه به‌دنبال ایجاد آشوب و سوءاستفاده از اغتشاشات برای دست زدن به اعمال مجرمانه خود از جمله سرقت مسلحانه بوده‌اند و استفاده از کلیدواژه معترض در رسانه‌های معاند صرفا برای سرپوش گذاشتن بر ماهیت مجرمانه باند امیر آلمانی است.

توئیت‌هایی که ربات بودند!

درباره توئیت‌های مربوط به مخالفت با اعدام این سه نفر، «راه دانا» نوشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد اکانت‌های توئیتری متعلق به سعودی‌ها در این کارزار حضور جدی داشته‌اند. نقشه جغرافیایی موقعیت مکانی اکثر توئیت‌ها، کشورهای اروپایی، عربی، آمریکا و کانادا را نیز نشان می‌دهد. ضمن اینکه توئیتر نزدیک به نیمی از این توئیت‌ها را ربات تشخیص داد و حذف کرد!

اگر جنایتکاران مجازات نشوند…

اما درباره ماجرای مجازات این سه نفر باید گفت؛ احکام اعدام در دیوان عالی و با حضور چندین قاضی برجسته و با نگاه حداکثر تخفیف بررسی می‌شود، بنابراین همه جهات رعایت شده و‌ اشاره به یک مورد از ده‌ها جرم سیاه‌نمایی است.

از سوی دیگر عدم مجازات زمینه را برای تکرار جرم و جنایت فراهم می‌کند.

نباید فراموش کرد که در کنار ماجرای اعتراض به گرانی بنزین نوع تحرکات افرادی همچون محکومان اخیر و مستندات مورد‌ اشاره، شواهد و نوع حرکت آنها نشان می‌دهد که با اقدامات خود زمینه‌ساز فتنه و قتل و غارت بوده‌اند یعنی همان که آمریکا و اسرائیل برای سال ۹۷ وعده داده و به سال ۹۸ موکول کرده بودند.

وجود شواهدی از ارتباط و دستورگیری این محکومان از منافقین خود گواه این است که این افراد نه معترض آسیب‌دیده از گرانی بنزین بلکه خود بنزینی بر اعتراضات عادی مردم بوده‌اند. سؤال اینجاست مگر خون این افراد و جنایتکارانی همچون آنها که دست در دست دشمنان این سرزمین زمینه‌ساز غارت و قتل و اغتشاش را فراهم می‌کنند از خون زن و مرد و کودک بی‌گناهی که با توطئه آنان به زمین می‌ریزد، رنگین‌تر است؟!

حتما بخوانید:  نظریات خاله‌زنکیِ «ملت» درباره طلاق جنیفر

فراموش نباید کرد که اگر جنایتکاران مجازات نشوند امنیت جامعه اولین قربانی خواهد بود.

نکته مهم دیگر اینکه در شرایطی که این روزها قوه قضائیه با تار و مار مفسدان اقتصادی رضایت مردم را در سطح بالایی به دست آورده است، دور از ذهن نیست کسانی که از برخورد با مفسدان اقتصادی ناراحت هستند یا قدرت و عزت دستگاه قضایی را بر نمی تابند، بیکار ننشسته و با ایجاد موج و جو کاذب به خیال خود از مردان عدالت انتقام بگیرند.

قاتلان بالفطره مخالف اعدام آشوبگران مسلح شدند

بررسی واکنش کاربران ضدایرانی به توییت‌های مخالف «هشتگ اعدام نکنید» نشان می‌دهد که بسیاری از آنها قاتلان بالفطره‌ای هستند که به بهانه حکم اعدام سه آشوبگر مسلح، چهره واقعی خود را نشان می‌دهند.به گزارش مشرق، خبر تایید حکم اعدام سه نفر از اراذل و اوباش اغتشاشات آبان ۹۸ موجب شد تا میان نیروهای انقلابی و کاربران مخالف نظام در توییتر مجادله صورت بگیرد؛ کاربران انقلابی که در مخالفت با هشتگ اعدام نکنید و ضرورت برخورد با مخلان امنیت کشور، پست‌های متعددی منتشر کردند، مورد حمله و خشونت کلامی ‌قرار گرفتند.

بررسی واکنش کاربران ضدایرانی به این پست‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از آنها در حالی که نسبت به اعدام این سه محارب که به جان و مال مردم تعدی کردند معترض هستند، اما همزمان نیروهای انقلابی مقابل خود را تهدید به مرگ و شکنجه و انواع و اقسام وحشی‌گری‌ها می‌کنند.

بررسی توییت‌ها و صحبت‌های بسیاری از این کاربرانی که با ژست مظلومانه از «اعدام» کردن افراد ابراز انزجار می‌کنند، تناقض‌های فراوانی را می‌توان یافت، به‌گونه‌ای که نحوه بیان تهدیدات آنها علیه مردم نشان از وجود قاتلان بالفطره‌ای است که در مقام عمل، در تناقض با توییت‌های خود اقدام می‌کنند.

البته از جنس توییت‌ها و حساب‌های کاربری آنان مشخص است که سازماندهی این کاربران و هشتگ مورد نظر از خارج از کشور هدایت می‌شود و کاربران سازمان منافقین در آلبانی و کاربران سعودی و صهیونیست به همراه سایر گروه‌های برانداز همگی برای ایجاد موج علیه ایران متحد شده‌اند.

تکذیب صدور دستور اعاده دادرسی ۳ محکوم اعدامی

در پی انتشار خبری در یکی از خبرگزاری‌ها مبنی بر صدور دستور اعاده دادرسی سه محکوم اعدامی‌حوادث آبان ماه، مرکز رسانه قوه قضائیه ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد همچنان که روز سه‌شنبه سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری اعلام کرد «ممکن است در فرایند قانونی اجرای احکام، دادرسی‌های فوق‌العاده مانند اعمال ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری چه در این پرونده و چه در سایر پرونده‌ها نتیجه پرونده را توأم با تغییر کند»؛ بنابراین در این پرونده نیز در صورت وصول درخواست، قوه قضائیه طبق روال قانونی به آن رسیدگی خواهد کرد، اما تاکنون درخواستی از جانب وکلای محکومین واصل نشده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *