نرخ طرح ترافیک ۲۵درصد افزایش یافت نرخ طرح ترافیک ۲۵درصد افزایش یافت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نرخ طرح ترافیک ۲۵درصد افزایش یافت

نرخ طرح ترافیک ۲۵درصد افزایش یافت

خبرگزاری ایرنا: اعضای شورای اسلامی شهر تهران کلیات لایحه عوارض طرح ترافیک سال ۱۴۰۰ را با ۱۹ رای موافق تصویب کردند.

نرخ طرح ترافیک ۲۵درصد افزایش یافت

اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در دویست و شصت و هشتمین جلسه خود کلیات لایحه « اصلاح مصوبه تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک ، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا» را در دستور کار قرار دادند.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص گفت: نرخ پایه عوارض برای سال آینده از سوی شهرداری ۲۰ درصد در نظر گرفته شده بود که کمیسیون های تخصصی این نرخ را به ۲۵ درصد افزایش دادند.

وی گفت: بر این اساس نرخ پایه عوارض از ۲۸ هزار و ۸۰۰ به ۳۵ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

علیخانی گفت همچنین افزایش بهای خدمات صدور مجوز تردد از ۲۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش یافت.

وی همچنین گفت: در پایان ماده‌های این لایحه اضافه شده است که تبصره‌های این لایحه مطابق با تصویب سال ۹۹ و اصلاحات بعدی به قوت خود باقی است.

به گفته علیخانی، در این لایحه، مصوبه شماره ۵۶ شورای ترافیک که بر اساس آن، ورود کامیون‌های حمل سوخت و آرد رایگان بوده است، همچنان رایگان در نظر گرفته شده است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در این لایحه ۴۰ درصد به امر نوسازی حمل و نقل عمومی اختصاص داده شده است، گفت: این رقم هر ساله در نظر گرفته می‌شد اما از سوی شهرداری به سازمان حمل و نقل عمومی اختصاص نمی‌یافت که در لایحه امسال، سهم ۴۰ درصد از محل عوارض طرح ترافیک، به طور مستقیم به حساب سازمان حمل و نقل واریز میشود.

حتما بخوانید:  برتری بلژیک در نیمه اول با درخشش لوکاکو

احمد مسجدجامعی عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی این لایحه با اعلام مخالفت خود گفت شهرداری ۲۰ درصد عوارض را افزایش داده اما کمیسیون در شورای شهر ۲۵ درصد افزایش داده است.

وی ادامه داد: هر ساله در سال‌هایی که انتخابات برگزار می‌شد سنتی وجود داشت که به منظور افزایش مشارکت مردم تلاش می کردیم فشار اقتصادی به مردم بیشتر وارد نکنیم.

وی خواستار بازگشت درصد مبلغ عوارض به لایحه شهرداری شد.

سید حسن رسولی عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران در موافقت با این لایحه گفت: تورم نقطه به نقطه ای امسال ۳۸.۵ درصد بوده و برای سال آتی پیش‌بینی ۴۰ درصد تورم نقطه به نقطه می‌شود و این درحالی است که هزینه اداره شهر بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته و درآمدهای شهرداری نیز هنوز به ۷۰ درصد نرسیده است.

وی ادامه داد: دولت نیز از پرداخت حقوق شهرداری جلوگیری می‌کند و سهم شهرداری از محل ماده ۲۳ قانون راهنمایی و رانندگی که مبلغ دو هزار میلیارد تومان می‌شود را گروگان گرفته است.

به گفته وی دولت در لایحه بودجه سال آینده برای کل مترو ۶۴ میلیارد تومان اعتبار گذاشته و این در حالیست که ساخت هر یک کیلومتر نیازمند هزار میلیارد تومان است.

در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران به بررسی کلیات لایحه پرداختند و با ۱۹ رای موافق کلیات لایحه را به تصویب رساندند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *