نماینده ترامپ: تحریم‌ها‌ در دولت بایدن ادامه دارد نماینده ترامپ: تحریم‌ها‌ در دولت بایدن ادامه دارد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نماینده ترامپ: تحریم‌ها‌ در دولت بایدن ادامه دارد

نماینده ترامپ: تحریم‌ها‌ در دولت بایدن ادامه دارد

ایسنا: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا در گفت‌وگویی مدعی شد که کارزار تحریم های دولت دونالد ترامپ علیه ایران در دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا نیز علیرغم تمایل او برای بازگشت به توافق هسته ای ادامه می یابد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، الیوت آبرامز که به تازگی به امارات متحده عربی سفر کرده است، امروز در گفت و گو با این خبرگزاری گفت که حتی با وجود وعده جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا برای بازگشت به توافق هسته ای[برجام]، کارزار فشار تحریم ها در دولت بایدن نیز علیه ایران ادامه می یابد.

نماینده ترامپ: تحریم‌ها در دولت بایدن نیز ادامه دارد

آبرامز گفت که تحریم هایی که ایران را به خاطر آنچه تخطی از مسائل حقوق بشری خواند، به خاطر برنامه موشک های بالستیک ایران و تاثیر آن در منطقه هدف قرار داده بودند، ادامه خواهد یافت و این موضوع و رسیدگی دقیق بازرسان سازمان ملل و شرکای آمریکا در منطقه آن فشار را حفظ خواهد کرد.

نماینده منسوب از سوی ترامپ مدعی شد: حتی اگر به توافق بازگردید و ایرانی ها هم خواهان بازگشت باشند، [با توجه به] این اورانیومی که به تازگی غنی سازی شده، نمی شد این مسائل واقعا اساسی مبنی بر این که آیا ایران اجازه خواهد یافت تعهداتی را که مدت ها پیش به جامعه جهانی داده است نقض کند، حل کنید.

آبرامز تعبیری را که ارائه کرد، «چالشی دیگر از سوی ایران» برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خوانده و از آنچه واکنش کند ایران در اجازه دادن به آژانس برای بازرسی تاسیساتی در خارج از تهران خواند، انتقاد کرد.

حتما بخوانید:  ترکیه: اجازه نمی‌دهیم آمریکا به ایران حمله کند

او علیرغم این که طبق فتوای مقام معظم رهبری ایران، تولید، نگهداری و به کار گرفتن تسلیحات هسته ای حرام است و مقامات ایران تاکید کرده اند طبق این فتوا برنامه هسته ای ایران اهداف نظامی ندارد و اهداف صلح آمیز را دنبال می کند، این ادعا را مطرح کرد که «ایران انکار می کند که برنامه تسلیحات هسته ای داشته است؛ بنابراین، اکنون نمی تواند بگوید چیزهایی که در سال ۲۰۰۳ پیدا کردید، بخشی از برنامه قدیمی تسلیحات هسته ای ما بوده است».

این مقام آمریکایی همچنین مدعی شد که «عادی سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی، فشاری جدید بر ایران اعمال کرده است، به ویژه آن که آمریکا برنامه یک توافق ۲۳ میلیارد دلاری تسلیحاتی برای امارات متحده عربی دارد تا توسط آن بتواند جت های جنگنده F-۳۵ و پهپاد از آمریکا خریداری کند.

آبرامز در آخر گفت: امیدوارم سال بعد وسیله اعمال نفوذی که با تحریم هایمان ایجاد کرده ایم، با هر نوع فشاری از جمله به طور مثال ترس ایران (!) درباره روابط در حال توسعه میان امارات متحده و اسرائیل در منطقه به کار گرفته شود. تمامی این فشارها باید برای ترغیب ایران به تغییر رویه اش اعمال شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *