نه بزرگِ عزیزی‌خادم به شیخ سلمان نه بزرگِ عزیزی‌خادم به شیخ سلمان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نه بزرگِ عزیزی‌خادم به شیخ سلمان

نه بزرگِ عزیزی‌خادم به شیخ سلمان

تابناک ورزشی: سلب میزبانی از تیم ملی فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و همچنین محروم کردن نمایندگان باشگاهی کشورمان در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا از بازی در زمین خودی، بازتاب گسترده‌ای در محافل ورزشی و سیاسی ایران داشت و افکار عمومی، غیر از مدیران پیشین فدراسیون، لابی شاهزادگان سعودی و بحرین را در این تصمیم عجیب و یکجانبه دخیل می‌دانند.

فدراسیون فوتبال ایران که بیش از یک دهه در نازل‌ترین سطح اداره شده است، سرانجام پس از یک سال سردرگمی و نداشتن رییس، در اسفندماه سال گذشته صاحب و رییس پیدا کرد و مجمع فدراسیون با رای خود، همه بازماندگان گروه مهدی تاج را کنار گذاشت. با استقرار فدراسیون جدید و در راس آن شهاب الدین عزیزی خادم تلاش‌ها برای بازپس گیری اعتبار ازدست رفته و آبروی حراج شده فوتبال ایران آغاز شد، اما کار از کار گذشته بود و شیخ سلمان بحرینی، از فرصت بدست آمده نهایت بهره را برد تا در سکوت مدیران موقت فوتبال ایران، میزبانی بازی‌های باقیمانده را به کشور خودش هدیه بدهد؛ هر چند حالا نامه جدید‌ای اف سی، تلاش دارد که پای این شاهزاده بحرینی را از این حق کشی آشکار بیرون بکشد.

به این ترتیب برگزاری یک جلسه جدی و رساندن مراتب اعتراض رسمی مقامات رسمی دولتی و فدراسیون ایران به گوش شیخ سلمان ضروری به نظر می‌رسید. این کار با نامه نگاری و ارسال ایمیل فوری برای دبیرکل و شخص رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام شد و تاریخ سوم آوریل یعنی جمعه اخیر برای نشست طرفین در منامه تعیین شد.

حتما بخوانید:  آزمایشات بالینی واکسن اچ‌آی‌وی کلید خورد

جلسه‌ای که می‌توانست زوایای پنهان این تصمیم بحث برانگیز‌ای اف سی را برای ایرانی‌ها آشکار سازد. طبق اطلاعات کسب شده توسط خبرنگار تابناک، رییس فدراسیون فوتبال ایران در اقدامی جالب بلیت تهیه شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا را نیز رد کرد و اعلام کرد بلیت سفر و اقامت خود و هیات همراه ایرانی را فدراسیون ایران تهیه خواهد کرد و نیازی به مهمان شدن از سوی شیخ بحرینی ندارد.

نه بزرگ عزیزی خادم به شیخ سلمان

رد جلسه فرمالیته و تشریفاتی در منامه : فدراسیون ایران حقش را می خواهد

در کمال تعجب اما، در فاصله کمی تا روز سفر مقامات ایرانی، از سوی کنفدراسیون آسیا نامه‌ای به عزیزی خادم ایمیل شد که محتوای آن نشان دهنده هراس شیخ سلمان از دستور موضوع این جلسه بود. در این ایمیل،‌ای اف سی چارچوب و موضوعات نشست را تعیین کرد و سوژه‌های فرمالیته نظیر تحکیم روابط دوجانبه فدراسیون ایران با AFC و تبادل نظر دوطرف درباره همکاری‌های آتی را محور این دیدار حیاتی برای فوتبال کشورمان قرار داد!

در واقع شیخ سلمان به زبان خوش اعلام کرد که تمایلی به بحث در مورد مساله حساس میزبانی ایران، پایمال شدن حق تیم ملی ایران و باشگاه‌های کشورمان در کنفدراسیون آسیا و پاسخگویی در مورد دلیل این احکام ندارد!

به این ترتیب عزیزی خادم با رد دستورجلسه دیکته شده‌ای اف سی – نظیر آنچه تا کنون با روسای قبلی انجام می‌شد و به تعارف بین طرفین منجر می‌شد – قید سفر به منامه را زد و با ارسال نامه‌ای کتبی برای شیخ، بر طرح موضوعات سرنوشت ساز فوتبال ایران در این ملاقات کلیدی تاکید کرد تا از همین ابتدا، نشان دهد که دوره کرنش مقامات فوتبال کشورمان مقابل تصمیم‌های بودار و مسموم‌ای اف سی گذشته است.

حتما بخوانید:  زمان برگزاری جلسه سرنوشت‌ساز AFC مشخص شد

فرافکنی ‌ای اف سی بعداز واکنش شدید فدراسیون ایران

کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از این واکنش جدی از سوی عزیزی خادم، با ارسال نامه‌ای به ایران از تصمیم میزبانی به بحرین توسط دبیرکل AFC خبر داد (!) و اعلام کرد که شیخ سلمان از این تصمیم اطلاعی نداشته است. این در حالی است که قطیعا تصمیمی با چنین درجه‌ای از اهمیت، حتما باید در هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا طرح شود.

البته مهدی تاج عضو ایرانی هیات رییسه AFC، همصدا با شیخ سلمان معتقد است این مساله مهم نباید در هیات رییسه طرح می‌شد! این باور عجیب در حالی است که‌ای اف سی، همین چهارسال پیش تقاضای سیاسی دربار سعودی برای قطع حضور تیم‌های دو کشور ایران و عربستان در خاک یکدیگر را تصویب کرده بود!

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، پس از پیگیری‌های مسئولین فدراسیون در خصوص میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در بحرین، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به ایران از تصمیم میزبانی به بحرین توسط دبیرکل AFC خبر داد و اعلام کرد که شیخ سلمان از این تصمیم اطلاعی نداشته است. متن نامه به شرح زیر است:تاریخ: ۱۹ مارس ۲۰۲۱

به: آقای منصور قنبرزاده / سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران

موضوع: درخواست جلسه بسیار فوری

اقای عزیز.

بازگشت به نامه مورخ ۱۶ مارس ۲۰۲۱ ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران (به شماره ۹۹۵۳۶۹۶) خطاب به ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد موضوع فوق، بدینوسیله خوشوقتم به اطلاع برسانم ریاست AFC از ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران دعوت نموده است در جلسه ۳ آوریل ۲۰۲۱ در منامه بحرین حضور بهم رساند.

حتما بخوانید:  ماجرای تاثربرانگیزِ سه رفیقِ پرستار

این جلسه فرصتی را فراهم خواهد نمود تا AFC و فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران همکاری‌های فیمابین را تقویت نمایند. بخش اداری با FFIRI در تماس خواهد بود تا هماهنگی‌های لازم را برای این جلسه به عمل آورد.

ضمن تشکر از FFIRI برای ابراز تمایل جهت میزبانی دور دوم مسابقات مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و ۲۰۲۳ جام ملت‌های آسیا به اطلاع می‌رساند که این تصمیم پس از بررسی‌های لازم و دقیق، فاکتوربندی بخش‌های مختلف شامل استاندارد‌های استادیوم‌ها / امکانات پیشنهادی، ارزیابی ریسک‌های مرتبط با هماهنگی‌های لجستیک، تجاری و مالی برای تیم‌های شرکت کننده و همچنین وضعیت کشور‌ها از نظر شیوع کووید ۱۹، توسط دبیرخانه کل AFC اتخاذ گردیده است و رئیس AFC دخالتی در تصمیم اتخاذ شده توسط دبیرخانه کل AFC ندارد.

از علاقمندی شما برای میزبانی مسابقات علیرغم چالش‌های ایجاد شده به دلیل شرایط پاندمیک تشکر و قدردانی نموده و به شما اطمینان می‌دهیم که AFC به حمایت‌های خود از شما برای دستیابی به اهداف موردنظر ادامه خواهد داد. با تشکر از شما و به امید خوش آمدگویی به ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران به بحرین.

ارادتمند شما

داتو ویندزور جان

دبیرکل AFC

نه بزرگ عزیزی خادم به شیخ سلمان

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *