نوبرانه؛ بازار سیاه بلیت پروازهای مشهد! نوبرانه؛ بازار سیاه بلیت پروازهای مشهد! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نوبرانه؛ بازار سیاه بلیت پروازهای مشهد!

نوبرانه؛ بازار سیاه بلیت پروازهای مشهد!

خبرگزاری ایرنا: همزمان با دهه پایانی ماه صفر و افزایش تقاضای سفر به مشهد نوعی مافیا برای بازار سیاه بلیت هواپیما به مقصد این شهر ایجاد شده که آن را چند برابر قیمت روزهای عادی به فروش می رساند.

با نزدیک شدن به ایام پایانی صفر و افزایش تقاضای سفر به مشهد برخی شرکتهای مسافرتی فرصت را مغتنم شمرده و برای جیب مسافران کیسه دوخته اند. این روزها در فضای مجازی نیز گلایه و شکایت از افزایش قیمت بلیت سفر به مشهد به ویژه بلیت هواپیما و کمیاب شدن آن بحث داغ روز شده است.

بازار سیاه بلیت پروازهای مشهد

با جستجو در برخی سایتهای فروش بلیت هواپیما قیمت بلیت پرواز به مشهد از شهرهای مختلف برای تاریخهای مرتبط با ایام پایانی ماه صفر با نرخهای بیش از ۹۰۰ هزار تومان و یک میلیون تومان به چشم می خورد. این درحالی است که در روزهای عادی بلیت پرواز به مقصد مشهد گاهی با قیمت کمتر از ۱۵۰ هزار تومان نیز عرضه می شود.

افزایش قیمت توسط چارتر کننده های خارج از مشهد

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی خراسان رضوی در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: گزارشهایی مبنی بر فروش بلیت به مقصد مشهد بیش از نرخ مصوب در برخی سایتها و دفاتر مسافرتی دریافت کرده ایم.

مجید فرقانی افزود: اغلب سایتهایی که بلیت پرواز با قیمت بیش از نرخ مصوب به فروش می رسانند خارج از مشهد هستند و چارترکننده های اصلی از تهران اقدام به افزایش نرخ می کنند.

وی اظهار داشت: به منظور جلوگیری از تخلف و گرانفروشی، اقدامات نظارتی در دست انجام است و به صورت روزانه از دفاتر مسافرتی و سایتهای فروش بازرسی صورت می گیرد.

حتما بخوانید:  استفاده از احمدی‌نژاد برای مهار اقدام اخیر بقایی؟!

او سقف قیمت بلیت پرواز تهران – مشهد را ۴۵۰ هزار تومان اعلام و بیان کرد: فروش بلیت هواپیمای این مسیر بیش از این نرخ تخلف و گرانفروشی محرز است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی خراسان رضوی افزود: دفاتر و سایتهای غیرمجاز نیز از عوامل اصلی کلاهبرداری و افزایش قیمت هستند لذا شهروندان برای تهیه بلیت باید به “دفاتر مجاز” مراجعه کنند.

فرقانی با تاکید بر اینکه شرکتهای هواپیمایی باید نرخ مصوب در عرضه بلیت را مدنظر داشته باشند اظهار داشت: برخی شرکتهای هواپیمایی اعلام می کنند با افزایش نرخ ارز هزینه هایشان افزایش یافته لذا نسبت به افزایش نرخ بلیت اقدام می کنند. این درحالی است که هیچ مصوبه ای از سوی دولت مبنی بر افزایش نرخ بلیت سفرهای هوایی تاکنون ابلاغ نشده است.

وی گفت: چنانچه افراد شکایتی از دفاتر و سایتهای فروش بلیت داشته باشند می توانند در تماس با انجمن صنفی به شماره تلفن ۳۲۲۸۱۸۳۰ شکایت خود را برای رسیدگی اعلام کنند.

۴۷۰ دفتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری در خراسان رضوی فعالند. ۳۰۰ واحد از این تعداد در مشهد استقرار دارند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی نگفت: به منظور جلوگیری از فروش بلیت خارج از نرخهای مصوب طرح ضربتی مبارزه با گرانفروشی آژانسهای مسافرتی از روز ۱۳ آبان ماه در مشهد با حضور گشت سیار تعزیرات حکومتی آغاز شده است.

حمیدرضا کریم افزود: اغلب گرانفروشیها توسط شرکتهای زیرزمینی انجام می شود اما برای حفظ حقوق شهروندان دفاتر مسافرتی مورد بازدید قرار گرفته و با هر گونه تخلف به صورت قاطع برخورد می شود.

حتما بخوانید:  «نازنین زاغری»، محور دیدار روحانی و «ترزا می»

فروش بلیت چارتری برای تعطیلات پایان هفته ممنوع شد

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: فروش هرگونه بلیت چارتری فاقد شرایط ابطال و تغییر برای تعطیلات پایان هفته جاری ممنوع است.

سازمان هواپیمایی کشور امروز اعلام کرد: با توجه به افزایش تقاضای سفر در ایام پایانی هفته جاری به مشهد و احتمال سوءاستفاده در توزیع و فروش بلیت، همه شرکت های هواپیمایی موظفند بر نحوه توزیع بلیت های خود و نرخ و شرایط فروش بلیت نظارت داشته باشند.

«با توجه به اینکه آزادسازی نرخ بلیت برای پروازهای برنامه ای و سیستمی شرکت های هواپیمایی انجام شده، بنابراین هرگونه فروش به صورت چارتری که فاقد شرایط ابطال و تغییر باشد ممنوع بوده و قابل پیگیری است.»

براساس گزارش سازمان هواپیمایی، حداکثر نرخ بلیت باید براساس نرخ اعلامی توسط ایرلاین ها باشد و توزیع کنندگان بلیت حق هیچ گونه افزایش نرخ خارج از نرخ هایی اعلامی شرکت های هواپیمایی را ندارند.

مسافران می توانند اعتراض و شکایت خود را از طریق سامانه حقوق مسافر به آدرس www.cao.ir اعلام کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *