هزینه یک نفتکش سوخت چقدر است؟ هزینه یک نفتکش سوخت چقدر است؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / هزینه یک نفتکش سوخت چقدر است؟

هزینه یک نفتکش سوخت چقدر است؟

برترین‌ها: صادق زیباکلام، استاد علوم‌سیاسی دانشگاه تهران، در یادداشتی اینستاگرامی نوشت:

سومین محموله سوخت ایران به حزب الله لبنان بسلامتی به بیروت رسید. نمیدانم چه تعداد از هموطنانمان می‌توانند حدس بزنند که هر کدام این نفتکش‌ها چقدرهزینه‌شان است؟ بگذارید نگاه نزدیکتری به ارزش یکی از این تانکرها بیاندازیم.

هر یک از این تانکرها در حدود ۱۵۰هزارتن سوخت حمل میکند. یک نفتکش حاوی بنزین، حدود ۲۰۰میلیون لیتر بنزین حمل میکند. باتوجه به افزایش جهانی بهاء نفت به بشکه ایی ۸۰ دلار، بهاء یک لیتر بنزین دربازار جهانی حدود یک دلاراست. در نتیجه ارزش یک تانکر ۱۵۰هزارتنی بنزین حداقل ۲۰۰میلیون دلار میشود. قیمت دلار ۲۸هزارتومان است که با جناب سید حسن نصرالله، دلار را سر راست ۲۵هزارتومان حساب میکنیم. در نتیجه ۲۰۰میلیون دلار میشود درحدود ۵۰۰۰میلیارد تومان.

هزینه یک نفتکش سوخت چقدر است؟

۵۰۰۰میلیارد تومان چقدر پول است؟

من شما را نمیدانم، اما خودم وقتی اعداد و ارقام ازحقوقم دردانشگاه (۱۱میلیون تومان درماه)خیلی بیشترمیشود،ابعاد آنرا چندان درک نمیکنم.تفاوت پنج هزار میلیارد تومان را با پنج هزار دلار یا درهم نمیفهمم. فقط میدانم که تومان از ریال بیشتر است و دلار از هر دو آنها.

تصفیه خانه “دهکده امید” با لوله کشی کامل بیش ازیکصد منزل و انتقال فاضلاب یک کیلومتر بیرون روستا و احداث تصفیه خانه با استفاده ازانرژی خورشیدی، درحدود دو میلیارد تومان هزینه‌اش شد.یعنی با ۵ هزارمیلیارد تومان می توانستیم برای ۲۵۰۰ روستا تصفیه خانه فاضلاب بسازیم. با همه مزایایی که برای محیط زیست و تامین آب میداشت.

میماند فقط یک پرسش : آیا مردم ایران راضی به اهداء تانکرهای سوخت ۵هزار میلیارد تومانی به حزب الله لبنان هستند؟

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  وعده واریز سهمیه بنزین جداگانه بابت اختلال اخیر

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *