هشدار افزایش شیوع ایدز با «طرح جوانی جمعیت» هشدار افزایش شیوع ایدز با «طرح جوانی جمعیت» | آوتاف
خانه / اخبار داغ / هشدار افزایش شیوع ایدز با «طرح جوانی جمعیت»

هشدار افزایش شیوع ایدز با «طرح جوانی جمعیت»

فرارو: دکتر مسعود مردانی عضو کمیته کشوری مبارزه با ایدز درباره اجرای قانون “جوانی جمعیت” هشدار داد. او از احتمال به راه افتادن موج جدید بیماری ایدز خبر داد.

مسعود مردانی در ارتباط با تاثیر محدودیت‌های ایجادشده برای استفاده از روش‌های پیشگیری از بارداری در طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و تاثیر آن در افزایش ایدز گفت: “مسلما نه فقط می‌تواند بارداری‌های ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی را افزایش دهد، بلکه می‌تواند به افزایش موارد اچ آی وی در کشور کمک کند.”

هشدار افزایش شیوع ایدز با «طرح جوانی»

این متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو با ایلنا افزود: «زمانی که روش های پیشگیری ممنوع شود افراد به هرحال دیگر از آنها استفاده‌ای نمی‌کنند و به بیماری‌هایی مانند ایدز دچار می‌شوند»

به عقیده او این طرح جوانان را در برابر بیماری ایدز آسیب پذیر می‌کند و تمام کوشش‌های گذشته را خدشه‌دار می‌نماید.

مردانی تاکید کرد: «این طرح کاملا غیرکارشناسی است و به نظر می‌آید حتی با تایید شورای نگهبان دوباره باید پس گرفته شود و روی آن کار شود. چند متخصص اطفال و ژنتیک روی این طرح کار کرده‌اند؟!»

طرح جوانی جمعیت از سوی کمیسیونی در مجلس و بدون بررسی در صحت علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شد. شورای نگهبان نیز این طرح را تائید کرد و حالا تبدیل به قانون شده است اما هنوز ابلاغ نشده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  فردوسی پور از حمید سوریان عذرخواهی کرد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *