همتی: تاثیر گرانیِ بنزین بر تورم ۴درصد است همتی: تاثیر گرانیِ بنزین بر تورم ۴درصد است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / همتی: تاثیر گرانیِ بنزین بر تورم ۴درصد است

همتی: تاثیر گرانیِ بنزین بر تورم ۴درصد است

خبرگزاری ایسنا: رئیس کل بانک مرکزی گفت که بر اساس بررسی‌های علمی انجام شده افزایش قیمت بنزین در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت.

همتی: تاثیر گرانیِ بنزین بر تورم ۴درصد است

عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران:

* (درباره پیش بینی های انجام شده در خصوص تاثیر قیمت بنزین در رقم تورم): یکسری بررسی ها بر اساس برآوردها بر مبنای جدول داده ها و ستانده ها و تاثیرگذاری بنزین در بخش های دیگر انجام دادیم بر اساس اعلام همکاران من اجرای این طرح به طور مستقیم حدود ۲ و نیم درصد و با احتساب تاثیر غیر مستقیم در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت.

* این آمار بر اساس محاسبات علمی انجام شده است.

* (در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت بنزین تاثیری در بازار ارز داشته است): تاثیری نداشته است و بازار ارز کنترل شده است‌ من قبلاً نیز اعلام کرده‌ام که بر بازار ارز کنترل کامل داریم و از مردم نیز خواهش کرده‌ام که دارایی‌های خود را در این بازار به کار نگیرند چرا که ریسک بالایی دارد.

* بانک مرکزی بر بازار مسلط است و از نظر ذخایر اسکناسی و ارزی شرایط ما نسبت به قبل بهتر شده است؛ بنابراین خواهش می‌کنم اجازه دهند همین روال طبیعی را که در بازار ارز داریم و ثباتی که ایجاد شده ادامه پیدا کند و این روند کاهشی تورم که در ماه‌های گذشته داشتیم، در آینده نیز ادامه پیدا کند تا با کمک مردم و تلاش‌های همکارانم در دیگر بخش‌های اقتصادی بتوانیم نتایج بهتری را شاهد باشیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  گردشگری روی پل «سی و سه پل» به قصد کشت!

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *