واعظی: اصلاً از قیمت‌ها راضی نیستیم واعظی: اصلاً از قیمت‌ها راضی نیستیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واعظی: اصلاً از قیمت‌ها راضی نیستیم

واعظی: اصلاً از قیمت‌ها راضی نیستیم

خبرگزاری مهر: محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو در خصوص قیمت کالاها، اظهار داشت: آن چیزی که از خارج می‌آید چه اسمش مواد اولیه باشد چه خدمات قطعات، مقداری گران‌تر تمام می‌شود. ما تلاشمان این است که ارز ۴,۲۰۰ تومان که برای کالاهای اساسی و ضروری مردم در نظر گرفتیم با همه فشارهایی که وجود دارد آن را تغییر ندهیم.

واعظی در مورد وضعیت تورم و گرانی در کشور ادامه داد: این موضوع مبتلا به اکثر مردم است. ما اصلاً از این قیمت‌ها راضی نیستیم. شخص رئیس جمهور و وزرای ذی ربط یکی از دغدغه‌هایشان معیشت مردم است.

واعظی: اصلاً از قیمت‌ها راضی نیستیم

وی در خصوص تنظیم بازار گفت: مسئله تنظیم بازار در این شرایط بسیار سخت است به ویژه اینکه این کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی باشد. وقتی ارز ۲ نرخی می‌شود فساد و دلالی در آنجا خود به خود بروز پیدا می‌کند. مسئولین ذیربط علاوه بر اینکه باید همت خود را برای تهیه و توزیع آن کالا بگذارند باید مراقبت کنند که دلال‌ها و واسطه‌ها همان رقمی که باید را دریافت کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: آن کسانی که نقش توزیع برای کسانی که نیازمند هستند را دارند بخشی را با رقم اعلام شده توزیع می‌کنند و بخشی را انبار می‌کنند و به رقم دیگری توزیع می‌کنند. ارتباط نزدیک وزارت صنعت با وزارت جهاد کشاورزی باعث شده مقداری جلوی این حرکتها گرفته شود و امیدواریم که انشاالله بتوانیم این اتفاقی که در دو سه ماه افتاده است را جلویش را بگیریم.

وی در خصوص احتمال معرفی گزینه جدید برای وزارت صنعت، گفت: در اولین فرصت ممکن است با توجه به اینکه مجلس دوهفته تعطیل است بعد از تعطیلی مجلس انشالله وزیر پیشنهادی را معرفی می‌کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  سومین سالگرد درگذشت عباس کیارستمی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *