واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰سال آغاز شد واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰سال آغاز شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰سال آغاز شد

واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰سال آغاز شد

خبرگزاری فارس نوشت: واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال آغاز شده است.

از امروز واکسیناسیون فاز دوم کرونا با تزریق واکسن‌های وارداتی به سالمندان بالای ۸۰ سال آغاز می‌شود. پیش از این کادر بهداشت و افراد در مواجهه با ویروس کرونا واکسینه شدند.

واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰سال آغاز شد

تعداد افراد مرحله اول یک و نیم میلیون نفر، جمعیت مرحله دوم ۱۲ میلیون نفر، جمعیت مرحله سوم ۲ میلیون و جمعیت مرحله چهارم ۵۰ میلیون نفر برآورد می‌شود، اما طی چند روز گذشته اخبار ضد و نقیضی درباره نحوه ثبت نام گروه دوم برای دریافت واکن کرونا مطرح شد به طوری که چند روز قبل موضوع ثبت نام این افراد در سامانه‌ای به نام سیب درفضای مجازی منتشر شد که درنهایت شهنام عرشی، معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی‌بر ثبت‌نام سالمندان در سامانه «سیب» برای واکسیناسیون کرونا جعلی است.

پس از این اظهارات نیز، جعفر صادق تبریزی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در خبری اعلام کرد که پس از فراخوان وزارت بهداشت برای تزریق واکسن کرونا، افرادی که فاقد پرونده الکترونیک سلامت هستند می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین پایگاه سلامت یا خانه بهداشت برای تشکیل پرونده خود اقدام کنند. اطلاع‌رسانی برای تزریق واکسن کرونا از طریق ارسال پیامک به سرپرست خانوار انجام می‌شود.

بر اساس سند ملی واکسیناسیون کشور، در فاز ۲ دسته سالمندان و بیماران زمینه ای واکسینه می شوند، این فاز از امروز با واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال آغاز شد. گروه‌های زیر در این مرحله واکسن کرونا دریافت می‌کنند:

افراد بالای ۸۰ سال

حتما بخوانید:  آقای روحانی! آشی که پخته‌اید را می‌بینید؟

افراد بالای ۷۵ سال

افراد بالای ۷۰ سال

افراد بالای ۶۵ سال

۲-۲- بیماران زمینه‌ای ۱۶ تا ۶۴ سال

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *