واکنش عرفانیِ یک نماینده به ماجرای اوین! واکنش عرفانیِ یک نماینده به ماجرای اوین! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واکنش عرفانیِ یک نماینده به ماجرای اوین!

واکنش عرفانیِ یک نماینده به ماجرای اوین!

اعتمادآنلاین: عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم کازرون در مجلس گفت: اگر این را درک کنیم که عالم محضر خدا است، نیاز به دوربین نیست.

ث3

فریدون عباسی:

* (در رابطه با تصاویر منتشر شده از زندان اوین): اگر این را درک کنیم که عالم محضر خدا است و در محضر خدا معصیت نکنیم نیاز به دوربین هم نیست یعنی خدا را همیشه شاهد و ناظر خود بدانیم در این صورت اعمال و رفتار و گفتارمان همه پاک می شود. اگر از خداوند ستار العیوب بودن را یاد بگیریم از پیامبر اعظم هم مهربانی و محبت را یاد بگیریم و از ائمه هم صبر در مصائب را، شغلمان هر چه می خواهد باشد، موفق خواهیم شد.

* یادمان باشد که پیامبر در مقابل سختی ها و نامهربانی ها، مهربانی می کرد وائمه هم در مصیبت ها و سختی هایی که می آمد صبر داشتند یعنی پلیس و نگهبان ما هم باید یاد بگیرند که اگر دشنامی می شنوند و ضربه ای می خورند، صبر داشته باشند و از راه قانون عمل کنند، به قاضی مراجعه کنند چون او مجری قانون است. اگر یاد بگیریم در دستگاه خداوند درست عمل کنیم دیگر زندان امنیتی نخواهیم داشت و به اصطلاح بدهکاری در جامعه کم می شود. خیلی از افرادی که جرمی مرتکب می شوند اینها بعضا تعادل روانی مناسبی ندارند.

* حالا اینها آسیب هایی است که ممکن است در خانواده دیده باشند و فرزندان طلاق باشند و در خانواده هایی که مواد مخدر جابجا می شده و یا استعمال می شده و یا خانواده هایی که دچار لجاجات دیگری شدند بزرگ شده باشند. اگر دبیرستان ها و دانشگاه ها را مبدا همه تحولات قرار دهیم چنین مشکلاتی را در جامعه نخواهیم داشت که یک نفر بیاید و دوربین را هک کند و یا چیزی را برملا کند اصلا چیزی اتفاق نمی افتد که بخواهد برملا شود.

حتما بخوانید:  فائزه هاشمی: تا دیر نشده با آمریکا مذاکره کنید

* در گذشته در قوه قضائیه هم اختلالاتی وجود داشت بحث های مالی و فشارهایی بود اما با آمدن اقای رئیسی مقداری اوضاع تغییر کرد. باید باور کنیم که خطا بعضا صورت می گیرد چون انسان خطا برایش متصور است چون شیطان بر او وارد می شود اما باید دستگاه نظارتی درست عمل کنند و اینجا تعارف نداشته باشیم. با لاپوشانی نمی توانیم جامعه را اداره کنیم. باید با خاطیان به جا و به موقع برخورد کنیم آن هم از طریق قانون و دستگاه قضایی، هیچ کس خودش را قانون نداند.

* بالاخره گفته می شود و می گویند که در زندان ها تعرضی می شود و کتک زده می شود و حتی خود زندانیان با هم درگیر می شوند، من چون خودم سابقه زندان قبل از انقلاب را داشته ام دیدم که چه جوی در آنجا وجود دارد، بالاخره ما زندان سیاسی بودیم و به بند عادی رفته بودیم یک مدت کوتاهی آنجا بودیم دیدیم که چه شبکه هایی در زندان آن موقع کار می کردند. آنهایی که در بیرون خلاف هایی را مرتکب می شوند اینها در زندان هم شبکه درست می کنند به هم می رسند و با هم درگیر می شوند.

* اینها جز با رعایت قانون و نظارت و اعمال قانون راه حلی ندارد و باید یک جاهایی این افراد مجرم تنبیه شوند ولی تنبیه با اجرای حکم قاضی باشد که چه تنبیه ای و به چه اندازه ای برایشان درنظر گرفته شود و کسی سرخود تنبیه نکند.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *