پاداش ۴هزار دلاری برای فرزند‌آوری در استرالیا پاداش ۴هزار دلاری برای فرزند‌آوری در استرالیا | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پاداش ۴هزار دلاری برای فرزند‌آوری در استرالیا

پاداش ۴هزار دلاری برای فرزند‌آوری در استرالیا

خبرگزاری تسنیم: دولت استرالیا از خانواده‌های دارای فرزند حمایت نقدی هم می‌کند؛ بر این اساس پاداش نقدی نوزاد به خانواده‌ها پس از تولد یا فرزندخواندگی یک بچه، حدود ۴ هزار دلار است!

مبانی سیاست‌های جمعیتی استرالیا مبتنی بر پذیرش بهترین مهاجران و حمایت از بچه‌های استرالیایی است؛ دولت استرالیا از خانواده‌های دارای فرزند حمایت می‌کند، این حمایت‌ها شامل پرداخت نقدی، کمک‌های مالیاتی برای بهبود وضعیت درآمد خانواده‌ها، کمک‌هزینه مراقبت از کودکان، کمک‌هزینه زایمان و مرخصی زایمان است.

پاداش ۴هزار دلاری برای فرزند‌آوری در استرالیا

هسته نظام پرداخت خانواده در استرالیا، سود مالیاتی خانواده (FTB) است و سیستم پرداخت‌های خانواده به شرح زیر است:

نوع “الف” که یک پرداخت دو لایه‌ای براساس تعداد و سن کودکان است.

نوع “ب” که کمک اضافی برای خانواده‌ها فقط با یک درآمد است مثلا برای خانواده‌های تک والد؛

کمک هزینه مراقبت از کودک، تخفیف‌هایی برای تامین هزینه‌های مراقبتی از کودکان، پاداش بچه برای کمک به خانواده‌ها پس از تولد فرزند یا فرزندخواندگی، کمک‌هزینه واکسیناسیون کودکان تا دو سال، کمک هزینه نقدی به والدین، این کمک به یک حمایت مالی برای والدین تنها یا هر دو است البته یکی از آنها این کمک را دریافت می‌کند.

مرخصی زایمان برای مادران و پدران: استرالیا یک سیستم قانونی برای مرخصی زایمان با حقوق ندارد البته اگر کسی حداقل یک سال کار کرده باشد، می‌تواند تا ۵۲ هفته از مرخصی زایمان بدون حقوق استفاده کند البته کارکنان می‌توانند در زمینه مرخصی با حقوق با کارفرمایانشان وارد مذاکره شوند؛ در سال ۲۰۰۴، ۴۱ درصد از زنان و ۳۱ درصد از مردان توانسته بودند از مرخصی زایمان با حقوق بهره‌مند شوند.

حتما بخوانید:  دستور قاضی آمریکایی در مورد پناهجویان ایرانی

سایر کمک‌ها: اگر چه موارد ذکر شده حمایت‌های کلیدی برای خانواده‌ها است اما مهم است اشاره شود که خانواده‌ها نیز به اشکال دیگر حمایت از جمله دسترسی به تحصیل رایگان برای دوره ابتدایی، خدمات پزشکی پایه‌ای و کارت‌های امتیاز برای خانواده‌های کم‌درآمد، جهت دریافت کالاها و خدمات با قیمت کم بهره‌مند می‌شوند.

در استرالیا پاداش نوزاد به خانواده‌ها پس از تولد یا فرزندخواندگی یک بچه پرداخت می‌شود و مبلغ آن حدود ۴ هزار دلار است! این کمک برای یکی از والدین کودک، خانواده‌هایی که کودک تازه متولد شده زیر ۳ ماهه دارند، خانواده‌هایی که فرزندخوانده زیر ۳ ماه دارند و برخی از موارد دیگر که طبق قانون مشخص شده قابل پرداخت است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *