پادشاه تایلند با ۲۰ هم‌بالین قرنطینه شد! پادشاه تایلند با ۲۰ هم‌بالین قرنطینه شد! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پادشاه تایلند با ۲۰ هم‌بالین قرنطینه شد!

پادشاه تایلند با ۲۰ هم‌بالین قرنطینه شد!

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ پادشاه جنجالی تایلند همراه با ملتزمان رکاب، در هتلی مجلل واقع در شهر تفریحگاهی گارمیش پارتنکرچن، خود را قرنطینه کرده است.

می‌گویند سلطان ماها واجیرالونگکورن معروف به رامای دهم، کل هتل بزرگ زوننبیکل را اجاره کرده است. البته این هتل چهار ستاره از شورای ناحیه‌ای که در آن قرار دارد، برای میزبانی از پادشاه و اطرافیانش «مجوز ویژه» گرفته است.

به گزارش روزنامه آلمانی بیلد، «حرم‌سرایی» متشکل از ۲۰ هم‌بالین و خدمتکاران پرشمار، جزو ملتزمان رکاب این پادشاه ۶۷ ساله هستند.

پادشاه تایلند با ۲۰ هم‌بالین قرنطینه شد!

مهمان‌خانه‌ها و هتل‌های این منطقه طبق دستور مقابله با بحران کرونا تعطیل هستند، ولی هتل بزرگ زوننبیکل را به گفته سخنگوی شورای محلی این ناحیه به خاطر آن که « این‌ مهمان‌ها یک گروه همگن و بدون تغییر هستتند»، مستثنا کرده‌اند.

البته طبق اخبار انتشار یافته، ۱۱۹ نفر از ملتزمان رکاب پادشاه را به تایلند برگرداندند، زیرا مشکوک به ابتلا به این بیماری تنفسی بسیار واگیردار بودند.

خبر خودقرنطینگی واجیرالونگکورن در اقامتگاهی مجلل، خشم ده‌ها هزار تایلندی را برانگیخت که خطر زیرپا گذاشتن قانون مقابله با توهین به مقام سلطنت را به جان خریده‌اند و او را در فضای مجازی به باد انتقاد گرفتند.

طبق این قانون، مجازات توهین یا انتقاد به مقام سلطنت، به ۱۵ سال حبس هم می‌رسد.

این در حالی است که بعد از آن که کنشگری مدعی شد واجیرالونگکورن در بحبوحه گسترش مستمر کرونا در تایلند به خوش‌گذرانی در آلمان مشغول است، هشتگ «پادشاه به چه درد ما می‌خورد؟» طی ۲۴ ساعت در توییتر ۱.۲ میلیون بار ظاهر شد.

حتما بخوانید:  تایید نشده؛ علی ربیعی، سخنگوی دولت شد

از سوی دیگر، وزارت بهداشت عمومی تایلند از ۱۰۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در آن کشور خبر داد تا شمار کل مبتلایان به ۱۲۴۵ نفر برسد.

کنشگر تبعیدی، سومساک جیمتیراساکول، که در فرانسه زندگی می‌کند، با انتشار رشته مطالبی در فیسبوک مدعی شد که واجیرالونگکورن از اوایل مارس برای «رفع ملال» از سوییس به جاهای مختلفی در آلمان در پرواز بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *