پای خودرو‌های «تویوتا» به ماه باز می‌شود! پای خودرو‌های «تویوتا» به ماه باز می‌شود! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پای خودرو‌های «تویوتا» به ماه باز می‌شود!

پای خودرو‌های «تویوتا» به ماه باز می‌شود!

دیجیاتو: شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا قصد دارد با توسعه خودرو جدیدی به نام لونارکروزر در دهه‌های آینده رانندگی روی سطح ماه و مریخ را امکان پذیر کند.

ماشین شگفت‌انگیز تویوتا برای ماه و مریخ

شرکت خودروسازی ژاپنی با همکاری آژانس فضایی این کشور قصد دارد خودرویی را برای کاوش در سطح ماه طراحی و توسعه دهد تا در سال ۲۰۴۰ به افرادی کمک کند که قرار است روی ماه و سپس مریخ زندگی کنند. خودرو این شرکت لونارکروزر نام دارد و مانند یک خودرو معمولی نخواهد بود، بلکه از یک بازوی رباتیک پشتیبانی می‌کند که برای انجام کارهایی مانند بازرسی و نگهداری طراحی شده است.

ماشین شگفت‌انگیز تویوتا برای ماه و مریخ

به گفته تویوتا این نام به خودرو شاسی بلند تویوتا لندکروزر اشاره دارد و بر اساس کیفیت، دوام و قابلیت اطمینان مورد انتظار آن‌ها از این ماه‌نورد و همچنین مفهومی که این شرکت برای مدت‌ها از خودروهای لندکروز داشته انتخاب شده است.

«تاکائو ساتو» سرپرست پروژه لونار کروزر در شرکت تویوتا موتور به آسوشیتدپرس توضیح می‌دهد.

ما فضا را به عنوان منطقه‌ای برای دگرگونی خود در هر قرن می‌بینیم. با رفتن به فضا، ممکن است بتوانیم ارتباطات راه دور و سایر فناوری‌هایی را توسعه دهیم که برای زندگی انسان‌ها ارزشمند هستند.

ماشین شگفت‌انگیز تویوتا برای ماه و مریخ

تویوتا و آژانس فضایی ژاپن اولین بار در ژوئن سال ۲۰۱۹ قرارداد کار روی یک ماه نورد سرنشین دار را امضا کردند و انتظار می‌رود تا این خودرو در اواخر دهه ۲۰۲۰ همزمان با بازگشت انسان به ماه وارد فضا شود و مدت طولانی‌تری را در سطح ماه خواهد بود تا بیشتر در آن کاوش کند.

ماشین شگفت‌انگیز تویوتا برای ماه و مریخ

در حالی که این خودرو توسط تویوتا توسعه پیدا می‌کند بازوی رباتیک آن توسط شرکت Gitai Japan Inc آماده می‌شود. «شو ناکانوسه» مدیر عامل این شرکت ادعا دارد که چالش پرتاب به فضا اساسا برطرف شده است، اما کار در فضا خطرات بسیار زیادی برای فضانوردان به همراه دارد و ربات‌ها در این زمینه به کمک آن‌ها خواهند آمد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  شگفتیِ کاربران از ماجرای داور زنِ سوپرجام اروپا

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *