پمپئو: در ورشو درباره ایران حرف می‌زنیم پمپئو: در ورشو درباره ایران حرف می‌زنیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پمپئو: در ورشو درباره ایران حرف می‌زنیم

پمپئو: در ورشو درباره ایران حرف می‌زنیم

خبرگزاری ایرنا: وزیر خارجه آمریکا نشست ورشو را گفت وگو درباره از بین بردن خطر در خاورمیانه اعلام کرد و گفت این خطر می تواند از ناحیه تروریسم رادیکال اسلامی یا آنچه که او تهدیدی باشد که او از ناحیه ایران دانست.

مایک پمپئو شامگاه چهارشنبه به وقت محلی در گفت و گو با شبکه خبری فاکس نیوز بیزینس افزود: ما در حال سفر به ورشو برای برگزاری نشستی با حضور ده ها کشور به منظور گفت وگو درباره ثبات در خاورمیانه و نحوه دستیابی به آن هستیم.

پمپئو، هدف واقعی نشست ورشو را افشا کرد

وی ادامه داد: ما از لهستانی ها برای میزبانی این نشست تشکر می کنیم. ما کشورهایی از سراسر جهان داریم تا در مورد اینکه چگونه می توانیم خطر را در خاورمیانه از بین ببریم، گفت و گو کنیم چه این خطر از ناحیه تروریسم رادیکال اسلامی باشد، مشکلاتی که در یمن یا لبنان می بینید یا تهدیدی که از ناحیه جمهوری اسلامی ایران متصاعد می شود.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: هر یک از این موضوعات با طیف گسترده ای از دیدگاه ها مورد بحث قرار می گیرد و ما امیدواریم که با یک برنامه استراتژیک از آن خارج شویم و به سوی کاهش خطر برای مردم اینجا در ایالات متحده آمریکا برویم.

پمپئو در پاسخ به این سوال که آیا نگران حضور حزب الله در ونزوئلا و افزایش خطر در آنجا نیستید، گفت: مردم نمی دانند که حزب الله شبکه های فعال دارد. ایرانی ها بر روی مردم ونزوئلا و از آن طریق بر آمریکای جنوبی تاثیرگذارند.

وی افزود: ما تعهد داریم که این خطر را برای آمریکا برطرف کنیم، و این بخشی از آن چیزی است که در هفته آینده در ورشو صحبت خواهیم کرد تا چگونه آن را در آمریکای جنوبی و سراسر جهان انجام دهیم.

حتما بخوانید:  ولایتی ارمنستان را با اسرئیل مقایسه کرد

داعش

وزیر خارجه آمریکا درباره پایان داعش در سوریه و اینکه این خطر وجود دارد که فقط مکان خود را تغییر دهند و فردا ممکن است در جای دیگری باشند، گفت: بله، آنها سعی خواهند کرد. آنها برای مدت طولانی تلاش کرده اند و حرکت می کنند. آنها مطمئنا سعی خواهند کرد که در شمال آفریقا یا در لیبی قرار بگیرند.

پمپئو افزود: تهدید تروریسم رادیکال اسلامی را در اکثر قاره ها پیدا می کنیم. وظیفه ما این است که آنها در جایی ساکن نشوند، فشار را بر آنها حفظ کنیم، ظرفیت مالی آنها را کاهش دهیم تا همه خطر برای آمریکایی ها کاسته شود.

کره شمالی

وزیر خارجه آمریکا درباره اظهارات ترامپ نسبت به کره شمالی و گفت و گوهای کیم-ترامپ هم اظهار کرد: در حال حاضر اقتصاد کره شمالی در خدمت مردم نیست که کیم جونگ اون هم آن را گفته است. او می خواهد به کره شمالی تمرکز کند. او این را در سخنرانی روز سال نو و در موقعیت های دیگر نیز گفت.

پمپئو ادامه داد: او می داند که ما باید به طور کلی یک آینده بهتر برای مردم کره شمالی بسازیم. ما آماده کمک هستیم و به سادگی نیاز داریم که سلاح های هسته ای از شبه جزیره کره رخت بربسته اند. ما صلح و امنیت خواهیم داشت و پس از آن مردم کره شمالی می توانند فرصتی برای آینده ای روشن تر داشته باشند.

ونزوئلا

وزیر خارجه آمریکا درباره شرایط ونزوئلا هم گفت: امروز سعی کردیم کمک های بشردوستانه را از ایالات متحده و کلمبیا به ونزوئلا بفرستیم اما ارتش تحت رهبری آقای مادورو، آن را متوقف کرد. او نه تنها اجازه نمی دهد اقتصاد به شکوفایی برسد، بلکه به طور فعالانه مردم را از دارو، مواد غذایی و تجهیزات بهداشتی محروم می کند.

حتما بخوانید:  نسرین ستوده از قاضی پرونده خود شکایت کرد

پمپئو افزود: مطمئن هستم که در روزها و هفته های آینده، مردم ونزوئلا به اعتراض ادامه می دهند و خواسته های آنها دیده می شود. ما هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا مطمئن شویم کشورهای منطقه به ما کمک می کنند.

وی درباره احتمال حمله نظامی به ونزوئلا هم اظهار کرد: برخی تصور می کنند که حمله به ونزوئلا وجود دارد. این اتفاق افتاده است، کوبایی ها به ونزوئلا حمله کردند. کوبایی ها دستگاه امنیتی، حفاظت از مادورو و نابودی زندگی مردم ونزوئلا را برای مدت زمان بسیار زیادی کنترل کرده اند.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: نکته دیگر اینکه بسیاری از افراد داخل ارتش ونزوئلا نمی خواهند به برادران و خواهرانشان، به فرزندان و پدر بزرگ ها و مادربزرگشان آسیب برسانند. من فکر می کنم آنها نیز در مورد مردم ونزوئلا احتیاط می کنند.

پمپئو مدعی شد: من فکر می کنم زمان زیادی طول نخواهد کشید که مادورو در مسند بماند و تغییر در راه است.

وی درباره حضور روسیه در ونزوئلا هم گفت: امروز روسیه و کوبا در این کشور حضور دارند. بسیار امیدواریم زمانی که هدف نهایی ما یعنی انتقال صلح آمیز روی می دهد، مردم ونزوئلا یک حاکمیت مستقل داشته باشند، نه اینکه برای امنیت و رفاه خود به روسیه و کوبا تکیه کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *