پوتین واکسن رایگان به گردشگران خارجی می‌دهد پوتین واکسن رایگان به گردشگران خارجی می‌دهد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پوتین واکسن رایگان به گردشگران خارجی می‌دهد

پوتین واکسن رایگان به گردشگران خارجی می‌دهد

مهر به نقل از رویترز: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در جریان یک همایش اقتصادی با اشاره به تلاش مسکو برای گسترش شهرت و اعتبار جهانی خود از طریق توزیع واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت این کشور اعلام کرد که روسیه ممکن است با دریافت حق الزحمه به مسافران خارجی در این کشور واکسن کرونا تزریق کند.

طرح پیشنهادی پوتین برای تزریق واکسن کرونا

پوتین خطاب به شرکت کنندگان در «همایش بین‌المللی اقتصاد سن پترزبورگ» (SPIEF) گفت که «بسیاری از افراد برای دریافت واکسن به روسیه می‌آیند. از این رو، از اعضای کابینه خود می‌خواهم تا پایان ماه میلادی جاری این موضوع را به طور کامل بررسی کنند و شرایطی را برای واکسیناسیون اتباع خارجی حاضر در این کشور در ازای دریافت حق الزحمه ترتیب دهند».

گفتنی است که واکسن اسپوتنیک وی ساخت روسیه از سوی ۶۶ کشور جهان تأیید شده است و تحت نظر سازمان بهداشت جهانی و آژانس دارویی اروپا قرار دارد. افزون بر آن، تأییدیه آژانس دارویی اروپا برای استفاده این واکسن در اتحادیه اروپا الزامی است.

با این حال، روند واکسیناسیون در روسیه کُندتر از بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان است. تا جایی که وزیر بهداشت روسیه هفته گذشته اعلام کرد که حدود ۱۷ میلیون نفر از جمعیت ۱۴۴ میلیونی روسیه تاکنون دست کم یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  آموزش خواندن پیام های حذف‌شده در واتس‌اپ

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *