پیامی که واشنگتن با یک عکس به پکن ارسال کرد پیامی که واشنگتن با یک عکس به پکن ارسال کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پیامی که واشنگتن با یک عکس به پکن ارسال کرد

پیامی که واشنگتن با یک عکس به پکن ارسال کرد

خبرگزاری فارس: تقابل ارتش آمریکا و چین در منطقه جنوب شرقی آسیا وارد مرحله جدیدی شده است.

هر دو کشور ناوگروه‌های تهاجمی خود را در شرق و جنوب دریای چین مستقر کرده‌اند که ناوهواپیمابر «تئودور روزولت» از سوی واشنگتن و ناو هواپیمابر «لیائونینگ» از سوی چین در منطقه مستقر شده‌اند.

روز یکشنبه،‌ آمریکا تصویری را منتشر کرد که در این تصویر نشان داده شده است که ناو موشک انداز «یو‌اس‌اس ماستین» ناو گروه لیائونینگ چین را زیر نظر دارد، اقدامی که تحلیلگران گفته‌اند با هدف ارسال پیامی شفاف به چین انجام شده است.

این تصویر که چند روز پیش در منطقه‌ای در شرق دریای چین گرفته شده، ‌نشان می‌دهد که «رابرت بریجز» کاپیتان این ناو به همراه معاونش از فاصله چندصد متری در حال دیدن ناو گروه چینی هستند.

پیامی که واشنگتن با انتشار تصویری به پکن ارسال کرد

«لو لی شین» از مربیان سابق آکادمی دریایی تایوان درباره انتشار این تصویر گفت: «در این تصویر، ‌فرمانده بریجز دیده می‌شود که به آرامی و در حالی که پاهای خود را دراز کرده در فاصله چند هزار یاردی و در حالی که دستیارش کنارش بوده، در حال دیدن کشتی لیائونینگ است که این تصویر نشان می دهد آنها رقیبان خود را سبک گرفته‌اند».

وی افزود: «انتشار این تصویر قطعا با هدف جنگ روانی بوده تا نشان دهد آمریکا ارتش چین را تهدیدی فوری برای خود نمی‌داند».

«ژائو چنمینگ» یکی از محققات در اندیشکده «یوان وانگ» که موسسه‌ علوم و فناوری نظامی در پکن است گفت که این تصویر نشان می‌هد که ناو آمریکایی فاصله‌ بسیار امنی را با ناو لیائونیگ حفظ کرده است».

حتما بخوانید:  ظریف: هیچ شکایتی از کریمی و وریا غفوری ندارم

ژائو گفت: «هر دو طرف می‌دانند که فاصله بسیار زیادی میان ناوگروه‌های تهاجمی آمریکا و چین وجود دارد».

«آندری چانگ» سردبیر پایگاه «دینفنس ریویو» نیز گفت که این تصویر هشداری به ارتش چین به شمار می‌آید که آمریکا کاملا از فعالیت‌های ناوگروه تهاجمی لیائونیگ مطلع است.

از سوی دیگر، منابع چینی گفته‌اند که ارتش آمریکا استقرار هواپیما و ناوهای جنگی خود در منطقه شرق و جنوب دریای چین را افزایش داده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *