پیش‌بینی ظریف از نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا پیش‌بینی ظریف از نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پیش‌بینی ظریف از نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

پیش‌بینی ظریف از نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

برترین‌ها: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه برای نخستین بار در یک لایو اینستاگرامی مشترک با فرید مدرسی، روزنامه نگار ایرانی در پاسخ به سوال این خبرنگار در خصوص وضعیت آینده ایالات متحده با وجود ناآرامی‌های اخیر و امکان انتخاب مجدد دونالد ترامپ، اظهار داشت: هنوز شانس انتخاب آقای ترامپ بیش از ۵۰ درصد است.

وزیر امور خارجه ایران بیان داشت: در علوم انسانی بزرگترین اشتباه مخصوصا در مسائل سیاسی و مسائل سیال، پیش‌بینی است. اما من می‌خواهم پیش بینی کنم که هنوز شانس انتخاب آقای ترامپ بیش از ۵۰ درصد است؛ البته شانس ایشان نسبت به ۴-۵ ماه گذشته به صورت جدی کاهش پیدا کرده است اما یک واقعیتی در مورد آقای ترامپ وجود دارد و آن این است که ایشان یک پایه ۳۵ درصدی در جامعه آمریکا دارد که این پایه هنوز تکان نخورده است.

ظریف: شانس ترامپ بالای ۵۰درصد است

ظریف گفت: تا زمانی که این پایه رای آقای ترامپ تکان نخورده است، هنوز شانس انتخاب شدن مجدد دونالد ترامپ از نظر من به عنوان یک تحلیل گر، وجود دارد. البته آقای ترامپ اشتباهات زیادی داشتند و در سیاست خارجی حتی یک حوزه موفق نداشتند و در سیاست داخلی، موضوع کرونا، نحوه برخورد با ناآرامی‌های جدید در ایالات متحده، نحوه برخورد با مهاجرین و نحوه برخورد با اقلیت‌ها، نقاط بسیار جدی ضعف دونالد ترامپ است.

این مقام بلند پایه دستگاه دیپلماسی ایران در انتها افزود: ولی اگر شما به عنوان یک آدم واقع نگر بخواهید به شرایط آمریکا نگاه بکنید و رای آمریکا را در پاییز امسال پیش بینی کنید، می بینید که آقای ترامپ هنوز در آنجایی که برای رای مجدد امیدوار است، تغییری صورت نپذیرفته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  زاکانی و جلیلی مزد انصراف خود را می‌خواهند!

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *