چرا کیش، مرکز واکسیناسیون کرونا در ایران نشد؟ چرا کیش، مرکز واکسیناسیون کرونا در ایران نشد؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / چرا کیش، مرکز واکسیناسیون کرونا در ایران نشد؟

چرا کیش، مرکز واکسیناسیون کرونا در ایران نشد؟

مصطفی جلالی فخر، منتقد و نویسنده در صفحه اینستاگرامی خود به سفر مردم ایران برای زدن واکسن کرونا به ارمنستان واکنش نشان داد و نوشت: 

گفته می‌شود این عکس، کارتن‌خوابیِ ایرانی‌ها در ارمنستان است. حتی اگر این عکس را تکذیب کنند، ده‌ها عکس و فیلم دیگر از تراکم و تحقیر و سراسیمگی ایرانی‌ها در آن‌ها منتشر شده است. خجالت کشیدم. شرم‌آور است.

چرا کیش جای ارمنستان را برای واکسیناسیون نگرفت؟

ارمنستان که ماکارونی‌اش را هم از ایران وارد می‌کرد، حالا می‌کوشد اضطرار و درماندگی مردم ما به فرصتی برای رشد گردشگری خود تبدیل کند. مسئولان وزرات بهداشت هم به جای عذرخواهی و تلاش ویژه و ساماندهیِ اوضاع اسف‌بار فعلی واکسیناسیون، به خشم و فحش و ادعا و وعده بسنده کرده‌اند.

به واکنش کلامیِ وزیر امورخارجه می‌نازیدم که «هیچ‌وقت یه ایرونی رو تهدید نکن» اما در عمل، مسئولین وزارت بهداشت در برابر تحقیر ایرانی، سکوت کرده‌اند.

امروز رضارشیدپور خبر داد که سرمایه‌گذاران کیش حاضر بوده‌اند واکسن وارد کنند و رایگان به مردم بدهند تا با یک تیر، دو نشان بزنند و رونقی هم به گردشگری جزیره بدهند. اما وزارت بهداشت مخالفت کرده است.

اگر خوش‌بین باشیم، مخالفت‌شان به دلیل احتمال رعایت نشدن پروتکل‌ها بوده و اگر به شایعات بی‌تکذیب اعتماد کنیم، به دلیل منافع اقتصادی عجیب و غریب در پشت پرده‌ی ماجراهای واردات و ساخت واکسن است.

الان مردم به جای کیش، راهی ارمنستان شده‌اند و درهم می‌لولند و در فرار از کرونا، چه بسا گرفتارش می‌شوند. از طرفی توسط غریبه‌هایی که در پی ماهی‌گیری از آب گل‌آلودند، بی‌‌حرمتی می‌بینند. گمان نمی‌کنم با وجود ضعف حافظه‌ی تاریخی، ماجرای تلخ ارمنستان را به این زودی فراموش کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  علیرضا قربانی هم کنسرت آنلاین می‌گذارد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *