چیز‌هایی که از گاومیش‌های خوزستان نمی‌دانید چیز‌هایی که از گاومیش‌های خوزستان نمی‌دانید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / چیز‌هایی که از گاومیش‌های خوزستان نمی‌دانید

چیز‌هایی که از گاومیش‌های خوزستان نمی‌دانید

برترین‌ها: گاومیش‌ها در خوزستان نقطه اتکای درآمد خیلی از خانوارها هستند این را احتمالا آن‌ها که آب معدنی می‌فرستند نمی‌دانند! چند توئیت را اینجا آورده‌ایم تا از گاومیش‌ها و از خوزستان بیشتر بدانید.

غ

کاربری به نام یونانی نوشت: ‏این بزرگوار اسمش گاومیشه، گاومیش از گاو بزرگتره، خیلی ام‌ گرونه.  تو مناطق روستا نشین ممکنه یک گاومیش سرمایه‌ی زندگی یک خانواده باشه .اینجا هوا گرمه، گاومیشِ بیچاره باید آب داشته باشه، آبِ رود، مناسب آب تنی فصل گرما. میخوای با چقدر آب معدنی رودخونه رو پر کنی؟ روستایی ها گاومیش‌هارو بزرگ میکنن، از فروش شیر گاومیش و گوشتش خرج خانواده‌هاشون رو میدن. اگر اشتباه نکنم الان یه گاومیش حدود ۱۰۰ میلیون پولش باشه، معمولا کل سرمایه یه خانواده یه گاومیشه، حالا نمیدونم این آب معدنی‌های شما رو‌ چطوری بدیم گاومیشا بخورن.

غ

عامو نوشت: ‏کمی از گاومیش نماد این روزها بگم براتون حیوانی آرام و عاشق آب تنی، ناز و ادهای گاو را نداره و همه جور علفی میخوره،برعکس گاو توانایی جفتک زدن نداره، به انسان دوشنده شیرش تعلق خاطر عاطفی پیدا میکنه،شیر چربی داره و سرشیر و ماست بسیار لذیذی میده که قدرت بدنی بالا میده.

آداگیو نوشت: ‏تحمل گاومیش در برابر گرمای شدید و نور مستقیم آفتاب کمه. پس با غوطه‌ور شدن در آب رودخانه دمای بدن رو پایین میاره و زنده میمونه. الان رودخانه‌ها خشک شدند و گاومیش‌ها تلف میشند. مضحکه که امثال نرگس کلباسی با بطری آب‌معدنی میخوان مشکل رو حل کنند!

غ

واتو واتو نوشت: ‏برای عرب‌های خوزستان گاومیش نه یک “اسب نجیب” است و نه یک “کبوتر زیبا” و نه وسیله‌ای برای تفریح و سرگرمی. برای آن‌ها گاومیش شغل است، منبع درآمد است، امرار معاش است، و در یک کلام خودِ زندگی‌ست. اگر گاومیش‌شان بمیرد زندگی‌شان مرده است. نان‌آور خانه‌شان مرده است. گاومیش‌ها نیاز به آب دارند. آبی که روزی چند ساعت در آن غوطه‌ور شوند تا شاید از گرمای گَزنده و کُشنده‌ی خوزستان در امان باشند.حالا و در شرایطی که آب کرخه و کارون خشک شده است و دز در بدترین شرایط خود قرار دارد، گاومیش‌های عرب‌های خوزستان دسته دسته می‌میرند و صاحبانشان به خاک سیاه می‌نشینند. ‏

حتما بخوانید:  نوستالِ روز؛ گردهمایی عاشقان پیکان در ساری

این مردم گناه دارند. اگر از شما بر می‌آید دردشان را درمان کنید و اگر نمی‌توانید، دست‌کم برای‌شان توضیح دهید چرا این بلا بر سرشان آمده است. راست و حسینی بگویید آن همه آب خوزستان به کجا رفته است که کشاورزی و دام‌پروری آن دیار به این روز افتاده است.این‌ها همان مردمی هستند که هشت سال جنگ را تحمل کردند و دم نزدند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *