کلاهبرداری در فروش املاک به خارجی‌ها در ترکیه کلاهبرداری در فروش املاک به خارجی‌ها در ترکیه | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کلاهبرداری در فروش املاک به خارجی‌ها در ترکیه

کلاهبرداری در فروش املاک به خارجی‌ها در ترکیه

عصر ایران: پس از ارایه شکایات بسیاری به اداره ثبت املاک ترکیه درباره تطابق نداشتن ارزش واقعی املاک فروخته شده به خارجی ها، بسیاری از معاملاک املاک با خارجی ها طی ۲ هفته گذشته لغو شده است.

به نقل از گزارش روزنامه ” پُستا” ترکیه، طی ۲ هفته گذشته دهها معامله فروش املاک به خارجی ها به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون لیر به دلیل تطابق نداشتن ارزش واقعی و اسمی این املاک فروخته شده لغو شده است.

کلاهبرداری در فروش املاک به خارجی‌ها در ترکیهطبق قوانین ترکیه شهروندان خارجی که ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار (۲٫۲ میلیون لیر) در این کشور خریداری کنند، تابعیت ترکیه را دریافت می کنند و بر اساس این قانون طی سال های گذشته شهروندان زیادی از کشورهایی چون عراق، افغانستان، پاکستان و ایران و حتی روسیه اقدام به خرید خانه در ترکیه کرده اند.

بر اساس این گزارش، مسئولیت ارزیابی ارزش واقعی املاک فروخته شده به خارجی ها پیشتر در دست یک شرکت بود اما با سوء استفاده های گسترده این شرکت در ارزیابی املاک، هم اینک دولت ترکیه از میانه های ماه گذشته میلادی یک سیستم مکانیزه و هوشمند را برای ارزیابی ارزش خانه های فروخته شده تعیین کرده است

با راه اندازی این سیستم مشخص شده بسیاری از املاکی که پیشتر به خارجی ها فروخته شده ارزش واقعی آنها نصف و حتی کمتر از ارزیابی قبلی است و بر این اساس برخی قراردادهای فروش خانه به خارجی طی ۲ هفته گذشته لغو شده است.

بر اساس اعلام فعالان بازار املاک ترکیه که در بخش فروش خانه به خارجی ها فعالیت دارند هم اکنون و در ۲ هفته گذشته فروش املاک به خارجی ها تقریبا متوقف شده است.

حتما بخوانید:  آقایان! ما مسئول بهشت و جهنم مردم نیستیم

بر اساس اعلام این فعالان برای مثال خانه ای به ارزش ۲٫۳ میلیون لیر به خارجی ها فروخته شده که در سیستم ارزشیابی جدید ارزش ملک ۸۵۰ هزار لیر برآورد شده است.

این مشکل سبب شده طی روزهای گذشته فروش املاک به خارجی ها متوقف شود.

برخی از فعالان بازار املاک ترکیه مدعی اند سیستم ارزیابی جدید، قیمت خانه ها را کمتر از ارزش واقعی آنها ارزیابی می کند.

برخی فعالان بازار املاک در ترکیه نیز از کلاهبرداری ها و تبانی های بزرگ بین فروشندگان و ارزیابان در این بخش سخن می گویند و حالا با تعبیه سیستم جدید ارزیابی ارزش املاک، گوشه هایی از این پرونده های فروش چند برابری قیمت به خارجی ها رو شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *