کمالوندی: انفجار نطنز، خرابکاری است کمالوندی: انفجار نطنز، خرابکاری است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کمالوندی: انفجار نطنز، خرابکاری است

کمالوندی: انفجار نطنز، خرابکاری است

العالم: بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: حجم آب سنگین تولید شده در ایران بیش از ۳ تن است که بخشی از آن را به کشورهای دیگر از جمله چند کشور اروپایی صادر می کنیم. کمالوندی بدلیل فشارهای امریکا برکشورهای هدف ترجیح داد به نام این کشورها اشاره نکند.

وی انفجار اخیر در تاسیسات نطنز را پروژه ای خرابکارانه توصیف کرد و گفت: بررسی های امنیتی خرابکارانه بودن این اقدام را تایید می کند و آنچه مسلم است اینکه درنطنز انفجار رخداده است اما در این که این انفجار چگونه صورت گرفته و با چه موادی انجام شده و جزئیات آن چیست؟ را مسئولین امنیتی در وقت مناسب اعلام خواهند کرد.

کمالوندی: انفجار نطنز خرابکاری است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به سفر دوشنبه مدیرکل اژانس بین المللی انرژی به ایران ابراز امیدواری کرد این سفر به رفع نگرانی های دو طرف کمک کند. وی همچنین درخصوص دو مکانی که آژانس خواستار دسترسی به انهاست گفت: یکی از این دومکان در اطراف شهرضای اصفهان ودیگری درنزدیکی تهران قراردارند.

کمالوندی تاکید کرد از ابتدا ایران با دسترسی به اماکن هسته ای خود مخالف نبوده است اما معتقد است سوالات آژانس بایستی مبتنی برمبانی، مدارک و دلایل جدی باشد. وی همچنین تصریح کرد سوالات مبتنی بر ادعاهای معطوف به جاسوسی و مواردی از این دست به هیچ وجه مقبول نبوده و نخواهد بود و فراهم آوردن امکان دسترسی برای آژانس مشروط به آن است که سوالات و ابهامات یک بار و برای همیشه تمام شود. از دیدگاه کمالوندی وقتی آژانس از کشوری سوال داشته باشد حق مسلم آن کشور است که از آژانس مبانی و مدارک مربوط به سوال یا سوالات را مطالبه کند.

حتما بخوانید:  فعالیت اینستاگرام مختل شد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران آمار محرمانه ای که از آژانس بین المللی انرژی اتمی مخفی کرده باشد، ندارد هدف از اولین سفر رافائل گروسی به تهران را درچارچوب بحث و بررسی در خصوص امور پادمانی، پروتکلی و برجامی برشمرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *