کمک ۱۵میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران کمک ۱۵میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کمک ۱۵میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران

کمک ۱۵میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران

عصر ایران: اتحادیه اروپا اعلام کرد مبلغ ۲۲ میلیون یورو کمک بشردوستانه به ایران و پاکستان اختصاص داده است.

بر اساس اعلام کمیسیونر مدیریت بحران اتحادیه اروپا، این کمک مالی قرار است برای حمایت از فعالیت های بشردوستانه در ایران و پاکستان از جمله کمک به مهاجران افغان در دو کشور و نیز مقابله با بلایای طبیعی و بحران های انسانی از جمله شیوع بیماری کرونا صرف شود.

کمک ۱۵میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران

“یانس لنارچیچ”، کمیسیونر مدیریت بحران اتحادیه اروپا در این باره گفت: “ایران و پاکستان هر دو به شدت در برابر بلایای طبیعی تکرار شونده آسیب پذیرند، با وجود این که وضعیت هر دو کشور با شیوع گسترده ویروس کرونا بدتر هم شده است. ایران و پاکستان هر دو میزبان پناهندگان افغان هستند. اتحادیه اروپا در این موقعیت بحرانی در حال افزایش حمایت خود از سازمان های بشردوستانه در دو کشور است.”

گفتنی است طبق اعلام کمیسیون اتحادیه اروپا ۱۵ میلیون یورو از این کمک مالی به ایران و ۷ میلیون یورو آن به پاکستان اختصاص می یابد.

طبق اعلام کمیسیون اتحادیه اروپا بخشی از کمک مالی ۱۵ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران در راه کمک به اقشار آسیب پذیر ایرانی و افغان و بخشی دیگر نیز در راه مبارزه با شیوع ویروس کرونا در ایران از جمله در مصارفی چون تامین تجهیزات و امکانات ضروری پزشکی مصرف خواهد شد.

کمک ۱۵میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  پزشک تبریزی به دو بار قصاص محکوم شد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *