کنایه علم الهدی به جهانگیری: چرا استعفا ندادی؟ کنایه علم الهدی به جهانگیری: چرا استعفا ندادی؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کنایه علم الهدی به جهانگیری: چرا استعفا ندادی؟

کنایه علم الهدی به جهانگیری: چرا استعفا ندادی؟

خبرگزاری ایلنا: حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌ دوم نمازجمعه این هفته مشهد گفت: روز هفدهم صفر، براساس برخی از روایات سالروز شهادت امام هشتم (ع) است یعنی میان هفدهم صفر و آخرین روز صفر، این چند روز عزای خراسان و مردم این سرزمین به خاطر مظلومیت امام هشتم (ع) است و امروز و فردای باید دل‌های ما داغدار باشد.

رهبری فکری دیپلماسی شیعه با انقلاب اسلامی است

علم‌الهدی ادامه داد: دیپلماسی مربوط به برقراری ارتباطی هر مردم و هر کشور با دیگران در دنیا است. معمولا دیپلماسی‌ها از سوی دولت‌ها به اجرا درمی‌آید. در دیپلماسی عمومی، خود ملت‌ها این کار را انجام می‌دهند و دولت‌ها کاری نمی‌کنند. دیپلماسی عمومی ایران در سوریه، عراق و لبنان برقرار است و مرکز عمده تجمع دیپلماسی شیعه در راهپیمایی اربعین است یعنی عمده شیعیان دنیا در این راهپیمایی همدیگر را پیدا کرده و با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه راهپیمایی اربعین از دیپلماسی شیعه عبور کرده و به دیپلماسی عمومی محبان اهل بیت تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: وابستگی قلبی و روحی به امام حسین (ع) این دیپلماسی را مدیریت می‌کند و در این دیپلماسی‌، آن کسی که رهبری فکری را برعهده دارد، انقلاب اسلامی است و همه از انزجار و نفرت به امریکا سخن می‌گویند.

شفافیت نظام موجب جلب اعتماد و وابستگی مردم به انقلاب می‌شود

امام جمعه مشهد افزود: چرا در این دیپلماسی عمومی و در این راهپیمایی همه ملت‌ها شرکت می‌کنند و همه دم از انقلاب می‌زنند؟ این به خاطر وابستگی مردم به انقلاب است. شما مردم به انقلاب وابسته هستید و این عظمت در قالب دیپلماسی عمومی جهان شیعه و محبان اهل بیت برای مردم و انقلاب و کشور به وجود آمده است. آنچه مهم است تدوام این وابستگی است.

حتما بخوانید:  روسیه هم نگران تنش میان ایران و آمریکا شد

علم‌الهدی به بیانات اخیر رهبر انقلاب درخصوص شفافیت اشاره کرد و ابراز داشت: مقام معظم رهبری گفتند مسائل نظام باید شفاف باشد و در جریان نظام، شفافیت به اجرا دربیاید. این مسئله دو دلیل دارد. شفافیت در نظام موجب جلب اعتماد مردم می‌شود. وقتی مردم ببینند همه به آنها راست می‌گویند و همه مسائل روشن است، اعتماد مردم بیشتر می‌شود. دلیل دوم این است که شفافیت موجب وابستگی و دلبستگی به نظام می‌شود. همه قدرت نظام در این چهل در برابر دشمن، وابستگی مردم است که در سایه شفافیت تداوم پیدا می‌کند.

اگر اختیار ندارید، چرا در این سمت باقی مانده‌ای؟

وی با اشاره به سخنان اخیر معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد: مشکلات در این کشور وجود دارد. مسئولان درخصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی با مردم روراست باشند و مسائل را به مردم بگویند تا اینکه بعد از پنج سال، آقایی به مردم بگوید من قدرت تغییر منشی خود را ندارم. این روراست صحبت کردن با مردم نیست. شما نفر دوم دولت هستید. اگر اختیار ندارید، چرا در این سمت باقی مانده‌ای؟ چرا با مردم شفاف صحبت نمی‌کنی؟ چرا فکر می‌کنید مردم عقل ندارند؟ چرا آنقدر به مردم اعتنایی ندارید؟ مشکلات را شفاف به مردم بگویید.

این عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: این همه مشکلاتی که مردم گرفتار آن شده‌اند، شما مسبب آن هستید. شما طلا و ارز را جلودار سبد مردم قرار دادید، حالا که طلا و ارز برمی‌گردد، گرانی‌ها سرجایش است. شفاف به مردم بگوید مشکل چیست و جلوی مشکلات را بگیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *