کودتا یا توسعه؛ پرز، پرده از طرح جنجالی برداشت کودتا یا توسعه؛ پرز، پرده از طرح جنجالی برداشت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کودتا یا توسعه؛ پرز، پرده از طرح جنجالی برداشت

کودتا یا توسعه؛ پرز، پرده از طرح جنجالی برداشت

طرفداری: فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید و سوپرلیگ اروپا از ساعت ۰۲:۳۰ بامداد به وقت تهران در برنامه EL Chiringuito حاضر شد و با جوزپ پدررول مصاحبه‌ای مفصل انجام داد.

مصاحبه فلورنتینو پرز با قصد شفاف سازی در خصوص برنامه های ۱۲ باشگاه موسس و متحد سوپرلیگ اروپا انجام شد.

کودتا یا توسعه؛ پرز، پرده از طرح جنجالی برداشت

رئیس باشگاه رئال مادرید گفت:

اولین بار است که اینجا (در استودیوی ال چرینگیتو) حضور دارم و شاید آخرین بار هم باشد.

اینجا در رئال مادرید ما پول زیادی از دست داده ایم، و شرایط بسیار بدی را می گذرانیم. در دو فصل ما ۴۰۰ میلیون یورو ضرر کرده ایم و این فقط رئال مادرید است. در مادرید ما شرایط اقتصادی بسیاری بدی داریم. وقتی سودی نباشد، تنها راه چاره این است که در طول هفته بازی های رقابتی بیشتری برگزار کنیم تا هواداران از سراسر دنیا بتوانند بازی تیم های بزرگ مقابل همدیگر را تماشا کنند. سوپرلیگ باشگاه ها را از لحاظ مالی نجات خواهد داد.

باشگاه های مهم زیادی در اسپانیا، ایتالیا و انگلیس خواهان پیدا کردن راه حلی برای شرایط اقتصادی بسیار وخیم کنونی هستند. به جای برگزاری لیگ قهرمانان، سوپرلیگ می تواند به باشگاه ها کمک کند تا منابع مالی از دست رفته خود را جبران کنند. فوتبال در حال از دست دادن علاقه مندان خود بود، و حق پخش تلویزیونی و تماشاگران هم رو به کاهش بودند، و باید کاری انجام می شد.

کودتا یا توسعه؛ پرز، پرده از طرح جنجالی برداشت

فوتبال باید مثل هر چیزی دیگری در زندگی رشد کرده و تکامل پیدا کند. فوتبال باید خود را با شرایط زندگی کنونی وفق دهد. ما قصد برگزاری سوپرلیگ را داشتیم، اما پاندمیک و بحران کنونی به آن فوریت داد: در فوتبال کنونی ما رو به نابودی بودیم.

حتما بخوانید:  لاریجانی: توهین به «صالحی»، خلاف عقل بود

نکته جذاب در خصوص فوتبال این است که بازی بین تیم های بزرگ انجام شود، ارزش پخش تلویزیونی بالاتر می رود و درآمد بیشتری تولید می شود. تنها ثروتمندان خواهان سوپرلیگ نیستند، ما این کار را برای نجات فوتبال انجام می دهیم چون در لحظه ای بحرانی قرار داریم.

اتفاق مشابهی در دهه ۵۰ رخ داد، یوفا و فیفا با برنابئو و جام اروپا مخالف بودند. چه چیزی توجه بیشتری به خود جلب می کند؟ بازی بزرگان! ما نهایت تلاش خود را برای این ورزش می کنیم. لیگ قهرمانان اروپا جذابیت خود را از دست داده است و ما سوپرلیگ اروپا را برای نجات فوتبال شکل دادیم.

حق پخش تلویزیونی منبع درآمد است. این پول برای همه است. مثل یک هرم، اگر کسانی که در بالا هستند پول داشته باشند، به همه می رسد چون بازیکنانی از سایر تیم ها خریداری می کنیم و می توانیم متحد و منسجم باشیم. اگر باشگاه های بزرگ مثل حالا پول خود را از دست بدهند، کل سیستم دنیای فوتبال ضربه می خورد. هیچکس فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا را درک نمی کند، و من مطمئنم که به اندازه کافی برای نجات فوتبال خوب نیست.

من مالک رئال مادرید نیستم، بلکه در سال ۲۰۰۰ به این جمع ملحق شدم تا باشگاه را از شرایط بسیار بد اقتصادی نجات دهم؛ حالا می خواهیم فوتبال را نجات دهیم، چون شرایط بسیار بد است، باید الگوهای خود را تکامل بدهیم.

حذف و محرومیت بازیکنان از تورنمنت و بازی های ملی؟ چنین اتفاقی رخ نخواهد داد (می خندد). تهدید های رئیس یوفا؟ خیلی خوب! رئال مادرید از لیگ قهرمانان اروپا محروم نخواهد شد. غیرممکن است. ۱۰۰% می توانم به شما اطمینان بدهم. رئال مادرید، منچسترسیتی، چلسی و سایر باشگاه ها از لیگ قهرمانان اروپا یا لیگ های داخلی محروم نخواهند شد. ۱۰۰% مطمئنم.

حتما بخوانید:  بدشانس روز؛ دستی که در چاه توالت گیر کرد!

فلورنتینو پرز که ظاهراً قصد دارد قدم در مسیر سانتیاگو برنابئو، رئیس فقید باشگاه رئال مادرید بردارد و نام خود را در تاریخ فوتبال ماندگار کند، در خصوص ایده راه اندازی سوپرلیگ اروپا توضیح می دهد.

کودتا یا توسعه؛ پرز، پرده از طرح جنجالی برداشت

در ادامه صحبت های رئیس باشگاه رئال مادرید آمده است:

یوفا انحصار طلب است اما باید شفاف تر عمل کند. ما قصد حفظ فوتبال برای ۲۰ سال آینده را داریم، چون در این لحظه خطر جدی را احساس می کند. اگر قهرمان شوید ۱۲۰ الی ۱۳۰ میلیون یورو از یوفا دریافت می کنید، اما در سوپرلیگ ما درآمد خیلی بیشتری خواهیم داشت.

با یوفا صحبت خواهیم کرد، همانطور که در بیانیه رسمی خود گفتیم. باید در خصوص ۵ جایگاه باقی مانده برای سوپرلیگ با یوفا مذاکره کنیم. آنها روی فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا کار می کردند، اما صادقانه بگویم که آن را درک نمی کنم. سوپرلیگ یک لیگ بسته نیست، و این حرف قطعاً درست نیست. هر تیمی که بتواند ۵ جایگاه باقی مانده را به دست آورد، می تواند با بهترین تیم های دنیا بازی کند.

حتی در لیگ برتر انگلیس هم اگر باشگاه های بزرگ از لحاظ اقتصادی قوی تر باشند، سایر تیم ها هم قدرت بیشتری پیدا می کنند. این عواقب آن است. پاری سن ژرمن تا امروز دعوت نشده است. حتی با باشگاه های آلمانی هم صحبت نکرده ایم. در حال حاضر ۱۲ باشگاه هستیم، و می خواهیم ۱۵ باشگاه شویم. اگر پاری سن ژرمن و بایرن مونیخ رد کنند، رقابت های سوپرلیگ لغو نمی شود. این مزخرف است.

حتما بخوانید:  رئیسی، نیکسونِ ایران می‌شود؟

آقای چفرین، رئیس یوفا امروز به آندره آ آنیلی توهین کرد، و این قابل قبول نیست. چنین صحبت هایی در خصوص رئیس یک باشگاه جهانی مثل یوونتوس دیوانگی است. این یک اتفاق غیرقابل قبول است، یوفا باید تغییر کند، ما رئیسی که به سایر رئیس ها توهین کند، نمی خواهیم.

۱۵ باشگاه موسس تیم هایی هستند که بیشترین جذابیت را دارند. سایر تیم ها مثل ناپولی، رم هم شانس حضور در این رقابت ها را امسال یا سال دیگر خواهند داشت و باید ببینیم چه می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *