کیهان: کاهش جمعیت، جوسازی دشمن است کیهان: کاهش جمعیت، جوسازی دشمن است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کیهان: کاهش جمعیت، جوسازی دشمن است

کیهان: کاهش جمعیت، جوسازی دشمن است

روزنامه کیهان نوشت: از زمان تغییر سیاست‌های جمعیتی، رسانه‌های خارجی همواره قصد دارند با شبهه‌پراکنی درباره سیاست‌های جمعیت، تصمیم‌گیران و مسئولان کشور را نسبت به موضوع جمعیت دلسرد کنند.

در همین راستا، اخیراً رسانه خارجی بی‌بی‌سی فارسی در هفته ملی جمعیت گزارشی با عنوان «چرا نگرانی از کاهش جمعیت ایران بی‌مورد است؟» منتشر کرد.این رسانه با سوءاستفاده از داده‌های پژوهشکده آمار، سعی کرد مسئولان را نسبت به لزوم اجرای سیاست‌های کلی جمعیت بی‌انگیزه و افکار عمومی را درباره بحران پیری جمعیت فریب دهد.

تعداد جمعیت کشور تا سه دهه آینده همچنان روندی افزایشی اما کُند خواهد داشت. در سه دهه اخیر به‌طور متوسط سالیانه یک میلیون نفر به جمعیت کشور اضافه شده است اما در سه دهه آینده به‌طور متوسط سالی نیم میلیون نفر اضافه خواهد شد.

اما نکته مهم اینجاست که این روند افزایشی، موقتی است و عمدتاًً ناشی از گشتاور مثبت جمعیتی، یعنی نیروی محرّکه نهفته در ساختمان سنی جوان جمعیت کشور است و در صورت تداوم وضعیت فعلی باروری (میزان باروری کل ۱/۷ فرزند به ازای هر زن)، رشد جمعیت در ابتدای دهه ۱۴۳۰ به صفر و بعد از این زمان منفی خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  گرانی‌ها جگر و سنگدان مرغ را محبوب کرد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *