یک فیلم توقیفی به اکران نزدیک شد یک فیلم توقیفی به اکران نزدیک شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / یک فیلم توقیفی به اکران نزدیک شد

یک فیلم توقیفی به اکران نزدیک شد

آی سینما: فاطمه ذوالقدر نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید بسیاری بر اکران فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» دارد.

این نماینده اصلاح طلب مجلس می‌گوید که همچون فیلم «عصبانی نیستم» که با پیگیری‌های زنان عضو کمیسیون فرهنگی به نمایش درآمد، برای اکران فیلم توقیفی محسن امیریوسفی پیگیری‌ها و رایزنی‌های بسیاری از سوی کمیسیون فرهنگی صورت گرفته و این کمیسیون قول اکران «آشغال‌های دوست داشتنی» را از وزیر ارشاد گرفته است.

یک فیلم توقیفی به اکران نزدیک شد

محسن امیریوسفی ۶ سال پیش فیلم «آشغال های دوست داشتنی» را جلوی دوربین برد. در این فیلم شهاب حسینی، صابر ابر، هدیه تهرانی، نگار جواهریان، شیرین یزدان بخش و… بازی می کنند.

پس از اتمام ساخت «آشغال های دوست داشتنی»، امیریوسفی چندین سال خواستار اکران آخرین ساخته اش در جشنواره فیلم فجر شد اما مسئولان جشنواره فجر به دلیل توقیف بودن و نداشتن پروانه نمایش از حضور آن در جشنواره فجر جلوگیری به عمل آوردند.

اما بالاخره پروانه نمایش این فیلم سال گذشته صادر شد ولی در طول این چند ماه خبری درباره قطعی شدن اکران آن منتشر نشد.

فاطمه ذوالقدر توضیحاتی را درباره پیگیری‌های اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس برای اکران این فیلم می‌گوید: «پس از تماس‌ها و دیدار‌های حضوری که با محسن امیر یوسفی کارگردان و تهیه کننده فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» داشتیم، کمیسیون فرهنگی مجلس پیگیری‌های لازم را برای اکران این فیلم توقیفی به عمل آورد.».

او درباره جزئیات پیگیری کمیسیون فرهنگی مجلس برای اکران این فیلم توقیفی توضیح می‌دهد: پروانه ساخت «آشغال‌های دوست داشتنی» ۶ سال پیش صادر شد و این فیلم جلوی دوبین رفت و پس از آن هم تمامی مجوز‌های لازم را به صورت قانونی دریافت کرد.

حتما بخوانید:  احمد خاتمی: اینترنت را بازِ باز نکنید

در این فیلم هنر پیشه‌های بسیار خوبی ایفای نقش می‌کنند و هزینه زیادی برای ساخت آن صرف شده است، ولی متاسفانه بنا به دلایلی توقیف و جلوی اکران آن گرفته شده است.

ذوالقدر در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است فشار‌های خارج از سینما باعث عدم اکران این فیلم شده باشد، گفت: «چون ما نمی‌خواهیم با فشار‌های خارج از سینما «آشغال‌های دوست داشتنی» پس از چند روز از پرده پایین کشیده شود، قرار است جلسه‌ای با وزیر ارشاد برگزار کنیم تا ببینیم موانع و مشکلات این فیلم برای اکران چیست!

زیرا در سیاست کمیسیون فرهنگی و سازمان سینمایی اکران فیلم‌های توقیفی از جمله «آشغال‌های دوست داشتنی»، «خانه پدری» و… در دستور کار است ما می‌خواهیم همچون «عصبانی نیستم»، این فیلم‌ها نیز اکران شوند!

زیرا اکران فیلم‌های توقیفی حمایت از حقوق هنرمندان است، چون به هر حال برای ساخت یک فیلم زمان و هزینه‌هایی صرف شده است و آقای وزیر قول پیگیری اکران این فیلم‌ها از جمله «آشغال‌های دوست داشتنی» را به ما دادند.»

وی در پایان تاکید کرد: «همچون رایزنی هایی که که در گذشته ما اعضای زن کمیسیون فرهنگی مجلس (ذوالقدر، سیاوشی و سلحشوری) برای کمک به اکران فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» انجام دادیم، برای نمایش «آشغال های دوست داشتنی» هم تلاش و پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد تا موانع اکران این فیلم برطرف شود و به زودی روی پرده برود.»

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *