۴۴۰میلیارد تومان جریمه نقض منع تردد در تهران ۴۴۰میلیارد تومان جریمه نقض منع تردد در تهران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ۴۴۰میلیارد تومان جریمه نقض منع تردد در تهران

۴۴۰میلیارد تومان جریمه نقض منع تردد در تهران

خبرگزاری فارس: انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران عصر امروز در حاشیه نشست خبری دهه فجر و در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: نگاه ستاد کرونای استان تهران نگاه جامعی بود و حتی آقای دکتر زالی و بنده به عنوان افراد تندرو در زمینه سختگیری کرونا مطرح می‌شدیم و ۲۵ گروه علمی در ستاد کرونای استان تهران عضویت دارند.

وی با اشاره اختصاص تسهیلات ۱۰ هزار میلیارد تومانی اقتصادی کرونا برای استان تهران توسط دولت افزود: میانگین تراکم جمعیت در استان تهران ۱۰۰۰ نفر در کیلومتر مربع است و یک میلیون و ششصد هزار نفر در استان تهران مستقر هستند.

استاندار تهران بیان داشت: تهران سریز آسیب‌های اجتماعی کشور است اما امروز به طور مثال در حوزه معتادین متجاهر شاهد وضعیت دو سال قبل نیستیم و ۸۵ درصد کودکان کار اتباع هستند و حتی بعضاً قاچاق کودک را نیز برای استفاده در این موضوع شاهد هستیم.

۴۴۰میلیارد تومان جریمه نقض منع تردد در تهران

محسنی بندپی با اشاره به دستگیری‌ها در حوزه مدیریت شهری استان تهران، گفت: هر زمانی که دستگاه‌های نظارتی موضوعی را در خصوص ادارت و دستگاه‌ها اعلام کنند، بلافاصله ورود خواهیم کرد و همچنین معاونت هماهنگی امور عمرانی سامانه‌‌تی برای شفافیت پروژه‌ها و مناقصات ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: در این مدت تقویت حوزه بازرسی، به کارگیری افراد مناسب در حراست شهرداری‌ها و تغییر اعضای کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ و ۹۹ صورت گرفته و بنا بر تقویت اقدامات پیشگیرانه بوده است و موارد برکناری و دستگیری مدت اخیر مرتبط با موضوعات گذشته بوده است.

استاندار تهران ضمن غلط خواندن آمار شبکه خبر مبنی بر رسیدن فاصله گذاری اجتماعی در تهران از ۸۱ درصد به ۳۹ درصد، گفت: البته فاصله گذاری با توجه به رفع برخی محدودیت‌ها کمتر شده و مسافرین روزانه مترو از ۷۰۰ هزار نفر به یک میلیون نفر و ۶۰۰ هزار مسافر اتوبوس به ۸۰۰ هزار نفر رسیده است.

حتما بخوانید:  مدیرعامل منطقه آزاد اروند بازداشت شد

وی ادامه داد: در حال حاضر آمار رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تهران ۷۲.۹ درصد با تمام ویژگی‌ها و پیچیدگی هاست و نبایستی عادی انگاری ترویج شود تا وارد پیک چهارم شویم که دیگر مردم تاب تحمل را ندارند.

تهران با انباشت ذرات آلاینده مواجه است/ هیچ نیروگاه و پالایشگاهی در استان تهران از سوخت مازوت استفاده نکرد

استاندار تهران با اشاره به موضوع آلودگی هوا، اضافه کرد: در تهران با انباشت ذرات آلاینده مواجه هستیم و برای مقابله با عوامل خطر از تردد کامیون‌های بالای ۲۰ سال جلوگیری شد، فعالیت معادن شن و ماسه متوقف شد از موتورسیکلت سواران خواهش شد که یا معاینه فنی گرفته یا کمتر تردد کنند‌و هیچ نیروگاه و پالایشگاهی در استان تهران از سوخت مازوت استفاده نکرد.

وی ادامه داد: تا هفته گذشته ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو در کشور شامل جریمه ۲۰۰ هزار تومانی (جمعا ۴۴۰ میلیارد تومان) تردد شدند و مداخله موثری بود که می‌تواند نقش بسزایی در کاهش زنجیره ابتلا داشته باشد.

وی در خصوص خاموشی های اتوبان ها گفت: روشنایی اتوبان ها در کاهش تصادفات و حوادث جاده ای موثر است و زمانی که مقررشد خاموشی ها اعمال شود اولویت بندی صورت گرفت و خانگی و تجاری در خط قرمز قرار گرفت تا مردم در خانه ها از انرژی برق برخوردار باشند.

کمبودهای انرژی تقسیم بندی شد و در شهرک های صنعتی یک روز درمیان حدود ۲ ساعت و در اتوبان ها نیز خاموشی ها اعمال شد و نیروی انتظامی نیز اعلام کرد که این خاموشی ها در بروز حوادث جاده ای و سرقت نقش مستقیم داشته و تاکید شد که روشنایی ها به حالت عادی و شرایط قبل بازگردد. استاندار تهران در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل عمومی گفت: حدود یک ماه قبل، تعداد ۱۵۰ دستگاه اتوبوس توسط شهرداری تهران به ناوگان حمل و نقل عمومی داده شده و قرار است در ایام دهه فجر تعداد ۱۸۰ دستگاه اتوبوس دیگر نیز اضافه شود.

حتما بخوانید:  ادامه تولید سریال معروف بدون بازیگر جنجالی

وی ادامه داد: ناوگان مترو تهران ظرفیت جابجایی ۸ میلیون مسافر در روز دارد و در جهت اجرای فاصله گذاری اجتماعی لازم است تعداد واگن ها افزایش یابد و کارخانجات واگن سازی و تجهیزات تقویت شوند و کمبود حدود ۴ هزار اتوبوس در تهران وجود دارد و برای بازسازی اتوبوس ها ۱۷۵ میلیارد تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *