۵۰۰هزار نفر فقط از محل یارانه‌ها زندگی می‌کنند! ۵۰۰هزار نفر فقط از محل یارانه‌ها زندگی می‌کنند! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ۵۰۰هزار نفر فقط از محل یارانه‌ها زندگی می‌کنند!

۵۰۰هزار نفر فقط از محل یارانه‌ها زندگی می‌کنند!

خبرگزاری ایلنا: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان در مجلس به دنبال این هستد طرحی را ارائه دهند تا افراد غیرفعال را جمع کنند چراکه امروز حدود ۵۰۰ هزار نفر غیرفعال در جامعه هستند که فقط از محل یارانه‌ها زندگی می‌کنند و می‌توانند وارد چرخه کار شوند اما این کار را نمی‌کنند.

۵۰۰هزار نفر فقط از محل یارانه‌ها زندگی می‌کنند!

حسن لطفی:

یکی از مشکلاتی که در سطح کلان کشور داریم، نبود اطلاعات است؛ در صورتی که زیر بنای تمامی برنامه‌ها داشتن آمار دقیق است. هنگامی که ما از این مهم محروم باشیم، نمی‌توانیم درست برنامه‌ریزی کنیم و این کار تنها نتیجه‌ای که می‌دهد، این است انرژی و منابع ما به هَدر برود.

در حال حاضر اگر می‌خواهیم باتوجه به امکاناتی که در کشور داریم، خدماتی ارائه دهیم، باید اطلاعات دقیق و درستی داشته باشیم، از همین رو معتقدم باید تمام نهادها و ارگان‌ها را ملزم به دادن آمار دقیق کنیم.

اگر ما جامعه آماری دقیقی نداشته باشیم، در خصوص دادن کمک‌های معیشتی آش همان است و کاسه همان.

به طور مثال جامعه آماری معلولان، زنان سرپرست خانوار، افراد غیرتوانمند و بالای ۶۰ سال کاملا مشخص است. کمیته امداد و بهزیستی هم آمارشان را دارند ما می‌توانیم با استفاده از آن آمارها اولویت‌ها را مشخص کنیم.

معتقدم اگر می‌خواهیم کشور را نجات دهیم، باید یارانه‌های پنهان را برداریم زیرا تا زمانی که این نوع یارانه‌ها را از کشور جمع نکنیم هیچگاه نمی‌توانیم حق را به حق‌دار برسانیم، امروز یارانه‌های پنهان ما به سود ثروتمندان و پولداران است و عملا این پول به جیب این اقشار می‌رود.

حتما بخوانید:  رقص و شادی مردم مشهد با تحویل سال ۱۴۰۰

هنگامی که ما یارانه‌های پنهان را از سطح کشور جمع کردیم، آن وقت جامعه هدف مشخص می‌شود؛ زیرا مدیریت مصرف دست خود مردم می‌افتد. آن وقت مشخص می‌شود که چه کسی می‌تواند و چه کسی نمی‌تواند هزینه‌ها را پرداخت کند. آن‌گاه به راحتی افراد فقیر و نیازمند مشخص می‌شوند.

تا زمانی که بنزین، گاز، برق و نان یارانه‌ای می‌دهیم، چگونه می‌توانیم افراد ثروتمند را از فقیر تشخیص دهیم، اما هنگامی که همه این‌ها آزاد شد، اولاً مردم خودشان هزینه‌ها را مدیریت می‌کنند در ثانی جامعه هدف به صورت اتوماتیک‌وار مانند معلولان، بازنشستگان، از کار افتادگان زنان سرپرست خانوار و غیره مشخص می‌شوند.

(با بیان این‌که پرداخت بی مورد یارانه‌ها و سهام عدالت باعث شده است یک عده افراد غیرفعال در جامعه به وجود بیایند): امروز کار هست ولی کارگر نیست؛ فرد می‌گوید انواع و اقسام یارانه دارم و تن به کار نمی‌دهد و اما اگر یارانه‌ها به طور هدفمند به افراد نیازمند برسد، قطعا این افراد هم وارد چرخه خواهند شد.

نمایندگان در مجلس به دنبال این هستد طرحی را ارائه دهند تا افراد غیرفعال را جمع کنند چراکه امروز حدود ۵۰۰ هزار نفر غیرفعال در جامعه هستند که فقط از محل یارانه‌ها زندگی می‌کنند و می‌توانند وارد چرخه کار شوند اما این کار را نمی‌کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *