۷۲درصد زنان ایرانی دیگر آرایش نمی‌کنند ۷۲درصد زنان ایرانی دیگر آرایش نمی‌کنند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ۷۲درصد زنان ایرانی دیگر آرایش نمی‌کنند

۷۲درصد زنان ایرانی دیگر آرایش نمی‌کنند

روزنامه همشهری در گزارشی از کاهش بی‌سابقه مصرف لوازم آرایشی در بین زنان ایرانی خبر داد.

۷۲درصد زنان ایرانی دیگر آرایش نمی‌کنند

این روزنامه نوشت: 

* فروش محصولاتی مانند رژ و خط لب و کرم‌های مربوط‌کننده به‌شدت کاهش اما در عوض فروش خط چشم، ریمل و کانسیلر، مژه مصنوعی، چسب مژه و سایه چشم افزایش چشمگیری داشته است.

* براساس نتایج یک نظرسنجی از بین ۷۲درصد از زنان در جامعه مورد بررسی که پیش‌تر اهل آرایش کردن بوده‌اند، در این روزها دیگر سراغ لوازم آرایشی خود نمی‌روند. این افراد همچنین گفته‌اند که خرید رژ لب از سبد آرایشی آنها حذف شده است.

* از سوی دیگر کم نیست تعداد آنهایی که با وجود استفاده از ماسک همچنان به سیاق سابق به قول خودشان «میکاپ» می‌کنند چرا که بر این باورند که آنچه تاکنون انجام می‌دادند برای دل خودشان بوده نه رضایت دیگران.

* ۲۸ درصد از جامعه مورد بررسی همشهری گفته‌اند که همچنان از لوازم آرایشی خود استفاده می‌کنند. بیشتر این افراد اما همان رژ لب مورد بحث را هم از سبد خود حذف نکرده‌اند.

* دو عامل باعث کاهش فروش ۴۰درصدی شده است. از یک سو، قیمت محصولات آرایشی تولید داخل نیز از زمان شیوع کرونا در ایران، بین ۱۵ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده و قیمت لوازم خارجی هم بین ۴۰تا ۱۰۰درصد گران‌تر شده‌اند. از سوی دیگر شرکت در دورهمی‌ها، مهمانی‌ها و… کاهش پیدا کرده و در این شرایط کمتر کسی برای خرید مراجعه می‌کند. همچنین زنان این روزها به واسطه استفاده از ماسک، کمتر از سابق آرایش می‌کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  بهمن کیارستمی دوباره پیگیر پرونده پدرش شد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *