‌می‌خواهید طلاق بگیرید؟ به تهران بیایید ‌می‌خواهید طلاق بگیرید؟ به تهران بیایید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ‌می‌خواهید طلاق بگیرید؟ به تهران بیایید

‌می‌خواهید طلاق بگیرید؟ به تهران بیایید

روزنامه جوان نوشت: نیازی به آمار درست و غلط نیست تا همین دهه قبل برای جوان‌ها مطرح‌کردن حرف جدایی و طلاق هم سخت بود. به قول معروف مسن‌تر‌های فامیل اجازه تصور جدایی هم به دختر و پسر نمی‌دادند، اما امروز اگر کمی دور و بر خودمان را ببینیم، می‌فهمیم چه خبر است.

دیروز نوبت دوست صمیمیان بود. فردا نوبت پسردایی، دخترخاله و… بگذریم که خودمان هم چقدر می‌ترسیم که نوبت به ما هم برسد. اما این روز‌ها خیلی ساده از طلاق حرف زده می‌شود؛ مثل آب خوردن! اصطلاحی که حتی به پروسه انجام آن به خصوص در بحث طلاق توافقی هم اطلاق می‌شود.

فارغ از آمار‌هایی که از سوی مسئولان ارائه می‌شود، اگر سری به دادگاه‌های خانواده (در واقع دادگاه‌های طلاق) یا کلینیک‌های مشاوره و روانشناسی بزنیم، خواهیم دید آنچه در این مراکز یا دادگاه‌های خانواده می‌گذرد، پیرامون چه موضوعی است.

جالب این است در حالی که معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از کاهش طلاق صحبت می‌کند، اما برخی دیگر از مسئولان از آغوش باز کلانشهر‌ها برای فرآیند طلاق خبر می‌دهند. هر چند که گفته می‌شود، این اتفاق به دلیل قبیح‌بودن طلاق در شهرستان‌هاست، اما کف دادگاه‌های خانواده و افزایش زنان و مردان مطلقه در اطرافمان هم خلاف آمار فوق را نشان می‌دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  رقص سانسورشده رامبد جوان در خندوانه

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *