بیوگرافی بهمن ورمزیار بیوگرافی بهمن ورمزیار | آیا بهمن ورمزیار اعدام شد
خانه / بیوگرافی / بیوگرافی بهمن ورمزیار

بیوگرافی بهمن ورمزیار

بیوگرافی بهمن ورمزیار

یکی از بدترین اخبار در حوزه دستگاه قضایی، خبر اعدام مجرمین هست. هر چند مجازات اعدام برای برخی از جرم و جنایات لازم هست، اما گاهی اوقات این حکم برای برخی از جرم ها بیش از حد سنگین است و افکار عمومی را به شدت جریحه دار می کند مثل اجرای حکم اعدام بهمن ورمزیار. ما در این مقاله از آوتاف برای شما در مورد جرم بهمن ورمزیار و همچنین در مورد اینکه چرا بهمن ورمزیاراعدام شد، مطالبی را منتشر کرده ایم.

بهمن ورمزیارکیست؟

بهمن ورمزیار متولد ۲۹ بهمن ۱۳۶۹ آرایشگر و مربی باشگاه ورزشی در همدان بود که در ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ همراه با مهدی چراغی و چند تن دیگر اقدام به سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در محله حصار همدان کرده بود. وی ۱۸ روز پس از ارتکاب جرم، خود را به پلیس تسلیم کرده و با ابراز پشیمانی از اقدام خود، اموال مسروقه را به صاحبش بازگردانده بود. وی صبح روز چهارشنبه ۲۹ فروردین سال ۱۳۹۷، با یک روز تأخیر به دلیل اشکالات قضایی در پرونده، به جرم «محاربه از طریق اقدام به سرقت مسلحانه و استعمال مواد مخدر» در زندان همدان اعدام شد.

گفته می‌شود برخی از مراجع تقلید در قم، از جمله مکارم شیرازی، جعفر سبحانی و صافی گلپایگانی در پاسخ به استفتای خانواده وی گفته بودند «اعدام این فرد که توبه کرده و سابقه هم ندارد، لازم نیست»

زندگی نامه بهمن ورمزیار, بهمن ورمزیار کیست,جرم بهمن ورمزیار,عکس بهمن ورمزیار,www.avtaf.com

شایعه لغو اجرای حکم

یک هفته پیش از اجرای حکم فیلمی از استمداد مادر او منتشر شده بود که خواستار تجدیدنظر دربارهٔ حکم پسرش شده بود و در روز سه شنبه ۲۸ فروردین سال ۱۳۹۷، مادر بهمن با انتشار ویدیوئی خبر از لغو اجرای حکم پسرش را داد.[۵] انتشار این خبر باعث خوشحالی بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی شد. مادر وی با انتشار یک ویدیوی دیگر در فضای مجازی ادعا کرده بود علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی دستور توقف اجرای حکم اعدام را صادر کرده‌است.

حتما بخوانید:  بیوگرافی عباس الیاسی

بنا به گفتهٔ کامران حمزه، دادستان استان همدان، به دلیل یک «مشکل قضایی» موقتاً اجرای حکم متوقف شده بود.

زندگی نامه بهمن ورمزیار, بهمن ورمزیار کیست,جرم بهمن ورمزیار,عکس بهمن ورمزیار,www.avtaf.com

واکنش‌ها به اجرای حکم اعدام

اجرای حکم اعدام بهمن ورمزیار واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی، هنرمندان و فعالان مدنی را به همراه داشت. شیوا نظرآهاری، پرویز پرستویی و مهسا امرآبادی ضمن انتقاد از این حادثه از تعویق مجازات اختلاس کنندگان، پولشویان و افرادی چون سعید مرتضوی که از مجازات فرار کرده اند ابراز ناخشنودی کردند.
سرانجام همدستان
ورمزیار و چراغی هر دو در این پرونده به اعدام محکوم شده بودند که حکم ورمزیار اجرا شد اما از زمان اجرای احتمالی حکم مهدی چراغی اطلاعی در دست نیست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *