اتفاق تلخ برای دونده بلژیکی پش از شکست سرطان اتفاق تلخ برای دونده بلژیکی پش از شکست سرطان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اتفاق تلخ برای دونده بلژیکی پش از شکست سرطان

اتفاق تلخ برای دونده بلژیکی پش از شکست سرطان

جی‌پلاس: امروز (چهارشنبه) در دوومیدانی المپیک توکیو ۲۰۲۰ اتفاق تلخی افتاد‌. توماس فان در پلیتسن در جریان مسابقات دهگانه در پرش طول به شدت به زمین برخورد و ورزشگاه را با صندلی چرخ دار ترک کرد. 

اتفاق تلخ برایدونده بلژیکی بعد از جدال با سرطان

به نوشته کلارین، دونده بلژیکی زمانی که رقابت خود را شروع کرد مشخص بود که مشکل دارد و به همین خاطر هنگام پرش با صورت بر زمین افتاد. کمی بعد تیمش اعلام کرد که از همسترینگ به شدت آسیب دیده و دیگر نمی تواند به رقابت خود ادامه دهد. این اتفاق ضربه سختی برای دونده ای بود که می داند چگونه پس از زمین خوردن بلند شود.

پلیتسن ۳۰ سال پیش در خنت متولد شد و توانست در مارس ۲۰۱۴ خود را به جهان معرفی کند. او در رقابت های جهانی سالنی لهستان مدال برنز هفتگانه را کسب کرد و در ۲۳ سالگی نشان داد چه استعدادی دارد و آینده ای درخشان پیش رویش است.

اتفاق تلخ برایدونده بلژیکی بعد از جدال با سرطان

با این حال چند ماه بعد دنیایش ویران شد. او مدالش را به خاطر مثبت اعلام شدن هورمون HCG از دست داد و اعلام شد که دوپینگ کرده است. پس از این اتفاق رسانه های کشورش او را دغل باز نامیدند اما دونده بلژیکی اعلام کرد که قوانین را دور نزده است. به همین خاطر از پزشکش پرسید که دلیل بالا بودن این هورمون چیست که در آن زمان مشخص شد به سرطان پروستات مبتلا شده است.

پلیتسن با شنیدن این خبر شوکه شد. او پدرش را هم به دلیل سرطان پانکراس از دست داده بود. دونده بلژیکی بیماری اش را به صورت علنی اعلام کرد تا نشان دهد که دوپینگ نکرده است. سپس برای خارج کردن تومور زیر تیغ جراحی رفت و شیمی درمانی شد. او در آستانه اعلام پایان دوران ورزشی اش بود با وجود اینکه درمانش نتیجه داده بود اما همه چیز خوب پیش نمی رفت.

حتما بخوانید:  چرا احمدی‌نژاد مهم نیست اما ظریف اهمیت دارد؟

توماس ناامید نشد و به توصیه های مربی اش گوش کرد و پاداش این تلاش را گرفت. او در جولای ۲۰۱۵ مدال طلای دهگانه یونیورسیاد گوانژو را به دست آورد و قهرمانی اش را در سال ۲۰۱۳ تکرار کرد. یک ماه بعد قهرمان اروپا در آمستردام شد. سپس المپیک ریو فرا رسید و با وجود اینکه بهترین رکوردش را به ثبت رساند اما هشتم شد. او در پنج سال گذشته نتیجه برجسته ای کسب نکرده بود تا اینکه در می ۲۰۲۱ در مسیر کسب سهمیه المپیک درخشید و توانست یک رکورد جدید به نام خود ثبت کند.

اتفاق تلخ برایدونده بلژیکی بعد از جدال با سرطان

دونده بلژیکی به امید کسب مدال وارد ژاپن شد. با این حال پس از یک شروع خوب در دو ۱۰۰ متر به خاطر آن آسیب دیدگی باورنکردنی از ادامه رقابت ها بازماند.

اکنون او مانند چند سال پیش باید دوباره برخیزد مانند. مبارزه با سرطان به او آموخت چگونه این کار را انجام دهد. پلیتسن بهبود خواهد یافت و با قدرت به میادین باز خواهد گشت. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *