احضار دو نفر از متهمان پرونده فعالان محیط‌زیست احضار دو نفر از متهمان پرونده فعالان محیط‌زیست | آوتاف
خانه / اخبار داغ / احضار دو نفر از متهمان پرونده فعالان محیط‌زیست

احضار دو نفر از متهمان پرونده فعالان محیط‌زیست

خبرگزاری ایرنا: دو نفر از متهمان پرونده موسوم به فعالان محیط زیست بازداشت شده، برای ارائه آخرین دفاع به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی احضار شدند.

رضا جعفری وکیل تعدادی از متهمان پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: بر اساس آنچه دادگاه ابلاغ کرده، به پرونده مراد طاهباز رسیدگی و آخرین دفاع از وی اخذ می شود.

این وکیل دادگستری افزود: هون جوکار دیگر متهم این پرونده نیز برای روز شنبه هفته آینده احضار شده است تا آخرین دفاع از وی گرفته شود.

پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، هشت متهم دارد که چهار نفر از آنها به افساد فی الارض، سه نفر به جاسوسی و یک نفر به همکاری با دول متخاصم متهم شدند که طاهر قدیریان از جمله چهار نفری است که با اتهام افساد فی‌الارض مواجه است.

مراد طاهباز، سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان و عبدالرضا کوهپایه متهمان این پرونده هستند که همگی در بازداشت موقت به سر می‌برند.

کاووس سیدامامی نیز از متهمان این پرونده بود که سال ۹۶ در زندان اوین خودکشی کرد.

رسیدگی به پرونده فعالان محیط زیستی بازداشت شده، پس از صدور کیفرخواست به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی ارجاع شد.

بر اساس آنچه مسئولان قضایی اعلام کردند، کیفرخواست این پرونده ۳۵۰ صفحه است.

پس از پایان قرائت کیفرخواست در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و برگزاری چند جلسه، رسیدگی به پرونده برای آنچه اخذ کارشناسی‌های تکمیلی عنوان شده، متوقف شد تا اینکه ۱۲ تیر ماه امسال اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضائیه از وصول تحقیقات تکمیلی در ارتباط با این پرونده خبر داد و گفت: مقرر شده بود که مراجع امنیتی و اطلاعاتی تحقیقات تکمیلی را به دادگاه ارائه دهند که خوشبختانه این نظریه هفته گذشته واصل شده و با وصول این نظریه در هفته‌های آتی ادامه دادگاه برگزار می‌شود.

حتما بخوانید:  ماجرای درخواست‌های توئیتری برای داروی اشتراکی

رئیس قوه‌ قضائیه نیز در آخرین اظهارنظر خود درباره این پرونده و در دیدار با جمعی از فعالان محیط زیستی گفت: شما از همه زوایای زندگی این افراد مطلع نیستید و به همین دلیل همه ما باید منتظر نظر دادگاه در این خصوص بمانیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *