بازگشت زائران اربعین؛ ترافیک در مرز مهران بازگشت زائران اربعین؛ ترافیک در مرز مهران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بازگشت زائران اربعین؛ ترافیک در مرز مهران

بازگشت زائران اربعین؛ ترافیک در مرز مهران

رئیس پلیس راه استان ایلام از افزایش بازگشت زائران و ترددهای جاده ای خروجی از شهر مهران به سمت ایلام خبر داد.

سرهنگ رضا همتی زاده گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد کاهش بار ورودی به مهران و افزایش ترافیک خروجی از مهران به سمت ایلام می باشیم‌.

افزایش بار ترافیکی برگشتی از مهران

وی ادامه داد: به صورت لحظه ای آمار و اطلاعات جمعیت ورودی به کشور از مرز مهران مورد تحلیل قرار می گیرد و با توجه به برآوردها طی روزهای آتی محدودیت هایی برای تسهیل در تردد بار خروجی از مرز مهران به ایلام در نظر گرفته می شود.

این مقام انتظامی افزود: از عموم مردم عزیز و شریف استان تقاضا داریم همچون سالهای گذشته پلیس را در اجرای مقررات و محدودیت های ایجاد شده همراهی نمایند تا انشالله شاهد خدمت گذاری مطلوب به زائرین اربعین حسینی باشیم.

همتی زاده در پایان گفت: جزئیات و شیوه اجرای محدودیت ها متعاقبا به استحضار مردم شریف خواهد رسید.

۲۵ درصد زائران اربعین به کشور بازگشتند

جانشین فرماندهی ناجا با اعلام این خبر که تاکنون ۲۵ درصد کل زائران به کشور برگشتند، ابراز امیدواری کرد: امیدوارم با برنامه ریزی و فرهنگ سازی برخی از این فشارهای نامتعارف مدیریت و دیگر این مشکل تکرار نشود.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه تعداد زائران خروجی امسال ۹۲ درصد آمار سال گذشته بود، یادآور شد: بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زائر ایرانی از مرزهای کشور خارج شدند؛ البته مرزهای افغانستان و پاکستان امسال به شدت شلوغ تر از سال های گذشته بود.

فعالیت آموزشی مدارس مهران تا شنبه متوقف شد

حتما بخوانید:  فیفا ۶ امتیاز از استقلال خوزستان کسر کرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: با توجه به موج بازگشت زائران اربعین حسینی (ع) و لزوم اسکان آن‌ها، کلیه مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان مرزی مهران از ۷ آبان تا ۱۹ آبان ماه تعطیل خواهد بود.

اسفندیار رستم زاد اظهار داشت: با توجه به موج بازگشت زائران اربعین حسینی از عتبات عالیات به منظور سهولت در اسکان زائران مدارس شهرستان مرزی مهران از فردا تا روز شنبه ۱۲ آبان ماه تعطیل خواهد بود.

وی افزود: این تعطیلی تنها مربوط به مدارس شهرستان مهران بوده و شامل بقیه مناطق استان نخواهد شد.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام، این اداره کل، امسال ۳۰ فضا و خوابگاه را در شهرستان مرزی مهران برای اسکان زائران مهیا کرد و در کنار سایر ارگان‌ها در حال خدمات دهی به زوار است.

اعمال محدودیت‌های ترافیکی برای بازگشت زوار

 رئیس پلیس راه کشور گفت:برای اینکه بتوانیم جریان ترافیک را در روز‌های آینده به نفع مطلوب تری پیش بینی کنیم و طرح‌های ترافیکی خودمان را اجرا کنیم، همکارانم محدودیت‌های مختلفی را اعمال می‌کنند.

سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راه کشور با اشاره به اینکه از روز گذشته با شیب ملایم، جریان ورود زائرین را که در روزهای گذشته از کشور خارج شده بودند، آغاز شده، گفت: تقریبا با توجه به اینکه چند روزی به اربعین سالار شهیدان باقی مانده است، ما هم موج رفت و خروج از کشور را داریم و هم اینکه بخشی از زائران در حال بازگشت هستند.

وی با بیان اینکه در دو الی سه روز آینده، شرایط ترافیکی خاصی را خواهیم داشت، اظهار داشت: به مرور حجم خروج از کشور رو به اتمام است و عمدتا توجه ها به سمت ورود عزیزان به داخل کشور خواهد بود.

حتما بخوانید:  دستگیری ۲۷ تروریست در تهران و چند شهر کشور

رئیس پلیس راه کشور خاطرنشان شد: برای اینکه بتوانیم جریان ترافیک را در روزهای آینده به نفع مطلوب تری پیش بینی کنیم و طرح های ترافیکی خودمان را اجرا کنیم، همکارانم محدودیت های مختلفی را اعمال می کنند.

وی متذکر شد: ورود به شهر مهران عملا امکان پذیر نیست و افرادی که به خروج از کشور فکر می کنند در پارکینگ های اطراف شهر باید خودروهای خود را پارک کنند.

سردار حمیدی در ادامه گفت: برای ورود به کشور هم همین طور طرح ویژه خاصی را برنامه ریزی می کنیم تا عزیزان در مسیر برگشت با سهولت بیشتری تردد کنند. احتمالا جاده مهران به طرف ایلام یکطرفه خواهد بود و جایگزین آن جاده ملکشاهی به سمت مهران خواهد بود و همچنین در داخل شهر مهران نیز، محدودیت هایمان تقریبا به سمت خروج تنظیم می شود.

وی در خصوص دو مرز شلمچه و چزابه بیان کرد: شرایط در این دو مرز یک مقدار متفاوت تر است و به دلیل فراهم بودن زیرساخت های منطقه به لحاظ ترافیکی ما در آنجا مشکل خاصی نداریم و عزیزان هم در رفت و هم در برگشت از شرایط بهتری برخوردار هستند.

رئیس پلیس راه کشور متذکر شد: مسافران در طول جاده ها با توجه به اینکه عمدتا حجم تردد ها در رفت و برگشت زیاد است و جاده های ما عمدتا کوهستانی است تحت هیچ عنوان عجله نداشته باشند و سرعت، سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ را از دستور کار خودشان را خارج کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *