بیانیه عربستان درباره احتمال مذاکره بر سر برجام بیانیه عربستان درباره احتمال مذاکره بر سر برجام | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بیانیه عربستان درباره احتمال مذاکره بر سر برجام

بیانیه عربستان درباره احتمال مذاکره بر سر برجام

خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری دولتی عربستان «واس: هیئت دولت سعودی در نشست خود به ریاست ملک سلمان، بار دیگر با اتخاذ مواضع ضد ایرانی، فعالیت‌های تهران در منطقه را «تهدید آمیز» خواند و مدعی شد: «کشورهایی که در بیشتر در معرض تهدیدات ایرانی قرار دارند، باید طرف اصلی در هرگونه مذاکرات بین المللی درباره توافق هسته‌ای با ایران باشند!».

ریاض: باید در مذاکرات برجام حضور داشته باشیم

هیئت دولت سعودی در بیانیه خود بدون اشاره به جنایاتش در غرب آسیا از یمن گرفته تا عراق و سوریه، ایران را به انجام اقدامات تهدید آمیز در منطقه متهم کرد و و خواستار مداخله جامعه جهانی برای جلوگیری از این تهدیدات شده است.

پیشتر «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در مصاحبه با یک شبکه سعودی گفته بود که که عربستان نیز باید بخشی از هرگونه توافق با ایران باشد.

ماکرون در این خصوص اضافه کرد: «ما نباید اشتباهی که در سال ۲۰۱۵ مرتکب شدیم و کشورهای منطقه را در توافق با ایران در نظر نگرفتیم، دوباره مرتکب شویم.»

از سوی دیگر، «پیتر استانو» سخنگوی اتحادیه اروپا اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر حضور عربستان در مذاکرات هسته‌ای با ایران را «موضع شخصی» خواند و تأکید کرد که اتحادیه اروپا به برجام کنونی پایبند است.

وی اضافه کرد: این اظهارات ماکرون ارتباطی با سیاست‌های مشترک اتحادیه اروپا ندارد و اتحادیه اروپا به‌عنوان میانجی اصلی مذاکرات برجام در سال ۲۰۱۵ کماکان قاطعانه تأکید دارد که این توافق باید زنده بماند و حفظ شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  کریمی قدوسی دوباره پاپیچ محمد خاتمی شد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *