تحولی بزرگ در کشف سرطان روده تحولی بزرگ در کشف سرطان روده | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تحولی بزرگ در کشف سرطان روده

تحولی بزرگ در کشف سرطان روده

بی بی سی: سازمان ملی بهداشت بریتانیا برای تشخیص سرطان روده، روش جدیدی را جایگزین کولونوسکوپی و اندوسکوپی می‌کند.

در این روش بیماران، دوربین‌های کوچکی که در داخل کپسول جاسازی شده‌اند را می‌بلعند و این کپسول‌ها در مسیر رسیدن به روده بزرگ، می‌تواند از تومورهای موجود در دستگاه گوارش تصویربرداری کند.

تحولی بزرگ در کشف سرطان روده

هم اکنون این کپسول‌ها بین ۱۱هزار نفر از افرادی که مشکوک به سرطان روده هستند توزیع شده‌است و این افراد می‌توانند در عرض چند ساعت نتیجه آزمایش خود را ببینند که در مقایسه زمان انتظار ۶هفته‌ای روشهای پیشین، تحولی بزرگ محسوب می‌شود.

مدیر بخش سرطان سازمان ملی بهداشت بریتانیا امیدوار است که این روش به نجات جان بیماران بیشتری کمک کند. در حال حاضر، سرطان روده، دومین سرطان کشنده در بریتانیا است.

دوربین‌های کوچکی که بلعیده می‌شوند و قادرند از تومورهای موجود در روده و دستگاه گوارش تصویربرداری کنند، برای نخستین بار به طور گسترده برای تشخیص سرطان به کار گرفته می‌شوند.

تحولی بزرگ در کشف سرطان روده

این کپسول‌ها که حدود ۲ سانتی‌متر طول دارند، ظرف پنج تا هشت ساعت مسیر خود را در دستگاه گوارش طی می‌کنند و هر ثانیه دو عکس می‌گیرند و به صورت بی‌سیم به ابزار ‌ذخیره اطلاعاتی می‌فرستند که بیمار همراه خود حمل می‌کند.

هر سال در بریتانیا حدود ۴۲ هزار نفر تشخیص سرطان روده می‌گیرند. یعنی بالای صد نفر در روز. ما فکر می‌کنیم این شیوه تشخیصی جدید راه‌حل بهتری از کولونوسکوپی معمولی است.

در شیوه‌های معمول تشخیص سرطان روده و دستگاه گوارش، لوله‌ای از مقعد یا حلق بیمار برای مشاهده و تشخیص علائم سرطان وارد بدن بیمار می‌شود که تجربه‌ای دردناک و ناخوشایند است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  همه آنچه در «ورشو» و «سوچی» گذشت

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *