تل‌آویو: ۴کشور به‌ زودی توافق صلح امضا می‌کنند تل‌آویو: ۴کشور به‌ زودی توافق صلح امضا می‌کنند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تل‌آویو: ۴کشور به‌ زودی توافق صلح امضا می‌کنند

تل‌آویو: ۴کشور به‌ زودی توافق صلح امضا می‌کنند

خبرگزاری فارس: در ادامه تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط با کشورهای عربی به‌وسیله حمایت‌های آمریکا، «اِلی کوهن» وزیر اطلاعات این رژیم مدعی شد ۴ کشور احتمالا در آینده نزدیک توافق سازش امضا کنند.

کوهن در مصاحبه با روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارونوت» گفت انتظار دارد که ۳ کشور عربی و ۱ کشور آفریقایی به زودی روابط خود را با تل‌آویو عادی‌سازی کنند.

وی توضیح داد چهار کشوری که به امضای توافق سازش با اسرائیل نزدیک‌تر هستند، عربستان سعودی، عمان، قطر و نجیر می‌باشند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» به نقل از این مصاحبه، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در این باره اظهار داشت: «کمتر از یک ماه قبل، من از سفری تاریخی به سودان بازگشتم و هفته قبل از آن نیز در مصر بودم که در نشست امنیتی اقتصادی شرکت کردم».

کوهن با اشاره به احتمال امضا شدن توافق‌های سازش بیشتر در آینده نزدیک، افزود: «در خلیج [فارس] در حال صحبت کردن با عمان، عربستان سعودی و قطر هستیم. علاوه بر آن، در نیجر نیز انتخابات برگزار شده و نامزد پیروز از حامیان آمریکا است که شانس برقراری روابط [با اسرائیل] را افزایش می‌دهد».

روز گذشته (چهارشنبه) نیز «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک مصاحبه رادیویی گفته بود ۴ کشور دیگر احتمالا توافق سازش امضا کنند اما نامی از آنها نبرده بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  توافق دولت و کارفرما برای حداقل دستمزد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *