جواب مثبت ارشاد به نامه عجیب اهالی تئاتر جواب مثبت ارشاد به نامه عجیب اهالی تئاتر | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جواب مثبت ارشاد به نامه عجیب اهالی تئاتر

جواب مثبت ارشاد به نامه عجیب اهالی تئاتر

برترین‌ها: در پی درخواست ۲۵۰ دست‌اندرکار تئاتر از وزیر ارشاد برای جلوگیری از موازی‌کاری در سانسور و صدور مجوز مجدد برای پخش آنلاین تئاترهای خود، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد از توافق با سازمان سینمایی برای تسریع در صدور مجوز فیلم‌تئاترها بدون بازبینی مجدد خبر داد.

در عین حال، لحن و متن این نامه واکنش منفی برخی منتقدان را برانگیخته است.

روز گذشته نامه‌ای با امضای ۲۵۰ فعال حوزه‌ی تئاتر منتشر شد که در آن با اشاره به ضرورت «ممیزی» اما اندک‌شمار بودن مخاطبان این هنر به نسبت مخاطبان فیلم و سریال، از وزیر ارشاد خواسته شده بود «ممیزی متفاوتی» در این باره اِعمال و از «ممیزی جدید برای پخش آنلاین تئاترها» خودداری شود.

قادر آشنا، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، با تأکید بر این‌ که قانونگذار مسئولیت صدور مجوز در پخش آنلاین را بر عهده سازمان سینمایی گذاشته، گفت با هماهنگی با این سازمان قرار شده «کار با سرعت بیشتری و بدون بازبینی مجدد در این سازمان انجام شود».

از سوی دیگر، لحن و متن این نامه که شماری از چهره‌های قدیمی و سرشناس عرصه‌ی تئاتر نیز آن را امضا کرده‌اند، واکنش منفی برخی منتقدان و کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

امضاکنندگان در این نامه نوشته‌اند: «ما در همه‌ کارهای خود، پیش از تولید، به این ممیزی فکر می‌کنیم و رعایتش می‌کنیم و اگر چیزی از دست‌مان در برود ممیزان زحمتش را می‌کشند. پس این نامه درباره‌ کلیت ممیزی نیست.»

منتقدان از تأیید ضمنی تلویحی ممیزی توسط امضاکنندگان انتقاد کرده‌اند. آنان به‌خصوص به این جمله از نامه ایراد گرفته‌اند که امضاکنندگان خطاب به وزیر ارشاد نوشته‌اند: «نگاه همکاران سینمایی شما – با توجه به اعتقاد به لزوم ممیزی – کاملاً صحیح است.»

حتما بخوانید:  تک‌گویی ماندگار بهمن مفید در فیلم قیصر

مرضیه برومند، رؤیا تیموریان، فاطمه معتمد آریا، رضا کیانیان، قطب‌الدین صادقی، گلاب آدینه، حبیب رضایی، مجید مظفری، پانته‌آ بهرام، محمدحسن معجونی، هادی مرزبان، فرزانه کابلی، میکائیل شهرستانی و ایوب آقاخانی ازجمله امضاکنندگان این نامه‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *