دلار برای ورود به کانال ۲۵هزار تومان آماده می‌شود؟ دلار برای ورود به کانال ۲۵هزار تومان آماده می‌شود؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دلار برای ورود به کانال ۲۵هزار تومان آماده می‌شود؟

دلار برای ورود به کانال ۲۵هزار تومان آماده می‌شود؟

فرارو: قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی روز جمعه ۲۹ بهمن تا کف کانال ۲۶ هزار تومان عقب نشست. ۲۶ هزار و ۱۵۰، ۲۶ هزار و ۱۲۰ و ۲۶ هزار و ۱۱۰ تومان پیشنهاد‌هایی بودند که لابد با دلخوری و ناراحتی روی زبان دلال‌ها جاری شده اند. آن‌ها دقیقا ۲۴ ساعت قبل کاری کردند تا بازار آزاد جفت پاهایش را داخل یک کفش بکند و نرخ ۲۶ هزار و ۵۵۰ تومان را به‌عنوان قیمت پایانی دلار در هفته چهارم بهمن بشناسیم، اما ظاهرا یکبار دیگر زور اخبار سیاسی بر میل و اشتیاق دلال‌ها چربیده و آن‌ها انتظار دارند قیمت دلار در شنبه ۳۰ بهمن و یکشنبه اول اسفند به کانال ۲۵ هزار تومان بغلتد.

قیمت دلار در هفته چهارم بهمن

دلار هفته گذشته را با توپ پر شروع کرد، طی هفت روز ۸۳۰ تومان نوسان داشت، اما در نهایت تقریبا همان جایی ایستاد که هفته را شروع کرده بود. صبح روز شنبه ۲۳ بهمن، قیمت دلار روی جایگاه ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان قرار داشت، اما در پایان همان روز بازار آزاد موفق شد تکانی به خود بدهد و ۳۳۰ تومان بالا برود. احتمالا در آن زمان خیلی‌ها پیش خودشان تصور کرده اند ماه‌عسل بازار ارز به پایان رسیده و باید منتظر شروع موج جدیدی از افزایش قیمت باشیم. حق با این دسته بوده، چون قیمت دلار در روز یکشنبه ۲۴ بهمن به رشد خود ادامه داد و تا ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان پیش رفت و دوشنبه ۲۵ بهمن دلار بدون هیچ شرم و حیایی در جایگاه ۲۷ هزار و ۳۲۰ تومان ایستاد.

حتما بخوانید:  محصولات ایرانی در فروشگاه‌های حزب‌الله لبنان

دلار برای ورود به کانال ۲۵هزار تومان آماده می‌شود؟

ترمز قیمت دلار در روز تعطیل وسط هفته یعنی سه‌شنبه ۲۶ بهمن کشید شد. چهارشنبه ۲۷ بهمن دلار را در سکوی ۲۶ هزار و ۸۵۰ تومان ملاقات کردیم و نهایتا در روز پنجشنبه ۲۸ بهمن دلار با ایستادن روی پله ۲۶ هزار و ۵۵۰ تومان نشان داد تمایل دارد به اخبار مثبت سیاسی، بخصوص آن‌هایی که از وین و با موضوع احیای برجام به‌گوش می‌رسند کرنش کند، اما تا کجا و چقدر؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید برویم سراغ معاملات بازار پشت‌خطی. جایی که دلال‌ها دلار را بین خودشان به‌شکل عمده خرید و فروش می‌کنند. این بازار حتی در روز‌های تعطیل تا ساعت ۱۰ شب فعالیت دارد و معمولا قیمت‌هایی که در آن مطرح می‌شود، می‌تواند وضعیت بازار آزاد روز بعد را مشخص کند. برای جمعه ۲۹ بهمن قیمت دلار در این بازار به کف کانال ۲۶ هزار تومان رسید. ۲۶ هزار و ۱۵۰، ۲۶ هزار و ۱۲۰ و ۲۶ هزار و ۱۱۰ تومان پیشنهاد‌هایی بودند که لابد با دلخوری و ناراحتی روی زبان دلال‌ها جاری شده اند، اما نشان می‌دهند قیمت دلار در هفته پیش رو، تمایل دارد باز هم عقب بنشیند و حتی وارد کانال ۲۵ هزار تومان شود.

قیمت لیر در هفته چهارم بهمن

قیمت لیر در صبح روز شنبه ۲۳ بهمن هزار و ۹۶۵ تومان بود و در پایان همان روز به ۲۰ تومان گران شد. سه‌روز دو روز بعدی در جوی که به‌خاطر رشد قیمت دلار به‌راه افتاد، لیر موفق شد جل و پلاسش را در کانال دو هزار تومان پهن کند. دو هزار و ۲۰ تومان و دو هزار و ۱۰ تومان نرخ لیر در روز‌های یکشنبه و دوشنبه ۲۴ و ۲۵ بهمن هستند، اما تعطیلی سه‌شنبه و کاهش قیمت دلار کار خودش را کرد تا لیر در روز چهارشنبه ۲۷ بهمن روی هزار و ۹۷۰ تومان آرام بگیرد. قیمت دلیر در آخرین روز هفته قبل هم به هزار و ۹۵۰ تومان رسید که ۱۵ تومان کمتر از نرخ پایانی هفته گذشته است.

حتما بخوانید:  سردار سلامی:آمریکا بیش از این غلطی نمی‌تواند کند

قیمت درهم در هفته چهار بهمن

درهم امارات در میانه‌های هفته گذشته بدش نمی‌آمد یاد روز‌های گذشته کند و به سمت هفت هزار و ۵۰۰ تومان خیز برداشت، اما با عقب‌نشینی دلار متوجه شد قادر نیست دست‌ِ تنها کاری انجام دهد؛ بنابراین در روز چهارشنبه ۲۷ بهمن به هفت هزار و ۳۱۰ تومان برگشت و پنجشنبه ۲۸ بهمن با قیمت هفت هزار و ۲۳۰ تومان نمایش خود را در بازار ارز به پایان برد. این عدد ۱۵ تومان کمتر از هفته گذشته است.

وضعیت بازار ارز در هفته گذشته

دلار برای ورود به کانال ۲۵هزار تومان آماده می‌شود؟

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *