روزنامه اطلاعات: مسئولان، صبر مردم را تقویت کنند! روزنامه اطلاعات: مسئولان، صبر مردم را تقویت کنند! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / روزنامه اطلاعات: مسئولان، صبر مردم را تقویت کنند!

روزنامه اطلاعات: مسئولان، صبر مردم را تقویت کنند!

روزنامه اطلاعات در یادداشتی نوشت: در بسیاری از کشورهای دنیا، بیکاری، دست کم به صورت مقطعی رخ می‌دهد اما رابطه معناداری بین افزایش بیکاری با افزایش جرایم مشاهده نمی‌شود.

قطعاً یکی از دلایل آن، قدرت و قوت سازمان‌های حمایت اجتماعی و پرداخت حقوق بیکاری مکفی برای اداره خانواده است، اما دلیل دیگر آن ارتقاء فرهنگی است.

شکیبایی و صبر که در آیین اسلام و فرهنگ ایرانی جایگاه اعلایی دارد، متأسفانه در حال زوال است و این فرهنگ باید به مدد نهادهای قدرتمند خُرد و کلان اجتماعی بازسازی و بازآفرینی شود.

مهمترین این نهادها به ترتیب اهمیت «خانواده»، «آموزش و پرورش»، «آموزش عالی» و «رسانه‌ها» از جمله «صدا و سیما» هستند. متأسفانه خانواده از کنترل و احاطه آموزش‌های فرهنگی خارج است و چه بسا خانواده‌های زیادی که بسیاری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌ها در آن رواج دارد و منشاء آسیب نسل جدید هستند.

آموزش و پرورش که منهای همه مشکلات و بحران‌هایی که دارد تا اطلاع ثانوی به خاطر آلودگی هوا تعطیل است، آموزش عالی که سرگرم مدرک فروشی و نیز درگیر پایان‌ نامه‌های جعلی و دانشگاه‌های خلق‌الساعه تقلبی است و صدا و سیما هم سخت مشغول فروختن دوغ است!

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  جنجالِ زنده به گور کردنِ جوجه‌ها در مرغداری

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *