طرح جدید اروپا درباره برنامه هسته‌ای ایران طرح جدید اروپا درباره برنامه هسته‌ای ایران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / طرح جدید اروپا درباره برنامه هسته‌ای ایران

طرح جدید اروپا درباره برنامه هسته‌ای ایران

مهر به نقل از اسپوتنیک: روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی نوشت که مقام‌های اروپایی یک طرح سه مرحله‌ای برای طولانی کردن «زمان گریز هسته‌ای ایران» پیشنهاد داده‌اند.

مقامات غربی ادعا می‌کنند که پیشرفت تهران می‌تواند مدت زمان لازم برای گردآوری مواد قابل شکافت کافی جهت تولید سلاح هسته‌ای را کوتاه‌تر کند.

طرح اروپا برای طولانی‌کردن زمان گریز هسته‌ای ایران

در واقع، مقامات آمریکایی و اروپایی ادعا می‌کنند که ایران اکنون تنها دو تا سه ماه با «زمان گریز هسته‌ای» فاصله دارد.

مطابق طرح اروپایی‌ها، از ایران خواسته می‌شود که علاوه بر انبار کردن سانتریفیوژهای پیشرفته و موم کردن آنها، زیرساخت‌های الکترونیکی مورد استفاده برای این دستگاه‌ها را نیز برچیند.

مقام‌های آمریکایی به روزنامه وال‌استریت ژورنال گفته‌اند دست‌کم فعلاً اطمینان دارند که بازگشت به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ می‌تواند زمان گریز را به حدود یک سال افزایش دهد.

روزنامه وال‌استریت ژورنال در ادامه می‌نویسد: «نگرانی اصلی مقام‌های کشورهای غربی این است که ایران در فناوری مورد نیاز برای استفاده بهینه از سانتریفیوژها به چیرگی رسیده است. به ویژه آنکه ایران توانایی خود در استفاده از سانتریفیوژهای نسل دوم را هم بهبود بخشیده است. ایران طی یک سال گذشته بیشتر سانتریفیوژهای نسل دوم خود را به کار گرفته است. سرعت این دستگاه‌ها سه تا چهار برابر بیشتر از سانتریفیوژهایی است که ایران پیرو توافق هسته‌ای برجام مجاز به استفاده از آن است».

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  کنایه به آلودگی هوا با رنگ انتخاباتی دولت روحانی!

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *