طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته! طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته!

طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته!

برترین‌ها: بعد از اعلام شورای نگهبان مبنی بر تایید طرح جوانی جمعیت که توسط برخی نمایندگان و برای ترغیب به فرزند آوری تهیه شده بود، اغلب کاربران توئیتری به این طرح واکنش منفی نشان دادند.

 

طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته!

طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته!

طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته!

طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته!

طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته!

طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته!

طرح «جوانی جمعیت» یعنی دست به مهره حرکته!

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تصویب طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده گفت: باید مرتب نسبت به این طرح اطلاع رسانی شود. مشوق ها از فرزند سوم به بعد است، اما از فرزند دوم اختصاص یک ماشین خارج از نوبت با قیمت کارخانه، فرزند سوم شامل زمین و تسهیلات مسکن، تخفیفات مالیاتی، سهام یک میلیون تومانی برای هر فرزند در نظر گرفته شده که باید به خوبی اطلاع رسانی شود.

حجت الاسلام«حسین جلالی» در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار کرد: یکی از اولویت‌هایی که از ابتدای تشکیل مجلس یازدهم و شکل گیری کمیسیون‌های مختلف از جمله کمیسیون فرهنگی مطرح شد، بحث تحکیم بنیان خانواده و فرزندآوری بود.

وی با بیان اینکه افزایش جمعیت یک نیاز اساسی برای کشورمان است، ادامه داد: علاوه بر این، یکی از مولفه‌های قدرت هر کشور به جمعیت آن به ویژه جمعیت جوان بازمی‌گردد؛ بنابراین اگر تدبیر نکرده یا دیرهنگام اقدام کنیم، آینده خوبی از لحاظ جمعیت نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: یکی از مباحث مهم این طرح توجه ویژه‌ به امر مشاوره است؛ چرا که یکی از عوامل تزلزل خانواده، ظهور و بروز مشکلات و اختلافات آشنایی نداشتن با مهارت‌های زندگی‌ است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد: سال ۱۴۳۰حدود ۳۳ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند که فاجعه بزرگی است.

حتما بخوانید:  هزینه خرید آجیل شب یلدا برای یک خنواده ۴ نفره

جلالی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: یکی از انگیزه های مهم من برای حضور در مجلس طرح جوانی جمعیت بود. این ایده سال ها در ذهن بنده بود و شهرهای مختلفی برای تبلیغ از افزایش جمعیت سخنرانی کردم و پس از راه یافتن به مجلس به دنبال تبدیل این طرح به قانون بودم و یکی از شعارهای انتخاباتی بنده نیز همین بود.

وی ادامه داد: از همان روز اول ورود به مجلس در کمیسیون فرهنگی به عضویت کمیته جمعیت و خانواده در آمدیم و حدود شش ماه مستمر در مجلس تحت عنوان اصل ۸۵ طرح را از مجلس گذراندیم و وارد کمیسیون مشترک شدیم. نزدیک به یک سال به صورت شبانه روزی کمیسیون روی این برنامه زمان گذاشت و با ۷۲ ماده طرح به تأیید رسید و به شورای نگهبان فرستادیم.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: حدود چهار ماه در شورای نگهبان اشکالات آن بررسی و طرح به تصویب رسید و رهبر معظم انقلاب از طراحان و تدوین کنندگان این طرح تشکر کردند و این را به عنوان یک نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی دانستند.

وی توضیح داد: باید مرتب نسبت به این طرح اطلاع رسانی شود و جوانان و خانواده ها با مشوق های مادی و معنوی آن آشنا شوند؛ به ویژه مشوق ها از فرزند سوم به بعد است، اما از فرزند دوم اختصاص یک ماشین خارج از نوبت با قیمت کارخانه، فرزند سوم شامل زمین و تسهیلات مسکن، تخفیفات مالیاتی، سهام یک میلیون تومانی برای هر فرزند و همچنین مشوق های برای جوانانی که زود ازدواج کنند در نظر گرفته شده که باید به خوبی اطلاع رسانی شود.

حتما بخوانید:  ۱۰ گوشی برتر ۲۰۱۸ معرفی شد

جلالی یادآو شد: ۹۰ درصد هزینه های ناباروری را تحت عنوان بیمه دولت پرداخت می کند و بناست در هر استان یک مرکز درمان ناباروری راه اندازی شود که از رفت و آمد به شهرستان های بزرگ ممانعت شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *