فرزانه فصیحی آنقدر دوید تا به المپیک رسید فرزانه فصیحی آنقدر دوید تا به المپیک رسید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / فرزانه فصیحی آنقدر دوید تا به المپیک رسید

فرزانه فصیحی آنقدر دوید تا به المپیک رسید

ایسنا: با هماهنگی کمیته ملی المپیک فرزانه فصیحی، دونده ماده ۱۰۰ متر ایران با استفاده از بند یونیورسالیتی سهمیه المپیک گرفت. بر این اساس فصیحی نهمین سهمیه زنان در بازی‌های توکیو محسوب می‌شود.

سیمین صفامهر اولین دونده ۱۰۰ متر تاریخ ایران در المپیک ۱۹۶۴ توکیو بود که حدود ۵۷ سال بعد فصیحی هم در این ماده دومین زن المپیکی شد.

فرزانه فصیحی، المپیکی شد

تعداد سهمیه‌های ایران نیز به ۶۵ رسید و رکورد المپیک ریو شکسته شد. البته یک سهمیه کاراته در معرض خطر قرار دارد و ممکن است که این سهمیه را از دست برود اما مهدی پیرجهان دونده ۴۰۰ متربامانع هم تاکنون از طریق رنکینگ سهمیه به دست آورده است که برای المپیکی دانستن این دونده باید تا هشتم تیرماه و اعلام رنکینگ نهایی فدراسیون جهانی صبر کرد.پ

فصیحی به کسب سهمیه بازی‌های توکیو اشاره و بیان کرد: حالم عالی و وصف نشدنی است. فقط از خدا می‌خواهم که همه کسانی که لیاقت و استحقاق دارند این حس را تجربه کنند و به چیزی که می‌خواهند و رویایشان است، برسند.

او افزود: این اتفاق بزرگی برای من است. امیدوارم اتفاقی خوبی برای ورزش زنان هم باشد و راهگشای بقیه دخترانی باشد که امید دارند، تلاش می‌کنند، می‌خواهند بگویند حق و جایگاه زنان ایران خیلی بالاست و نباید ناامید شوند و جا بزنند.

فصیحی در ادامه گفت: این سهمیه یونیورسالیتی است که با رایزنی کمیته ملی المپیک و فدراسیون به دست آمد. از آنها ممنون هستم. قطعا این اتفاق می‌تواند زندگی من را تغییر دهد. خیلی خوشحال هستم، بالاخره گام‌هایم به المپیک رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  تزریق واکسن آمریکایی در یک هیات عزاداری؟

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *