قدرتمندترین سامانه بارشی چند ماه اخیر در راه قدرتمندترین سامانه بارشی چند ماه اخیر در راه | آوتاف
خانه / اخبار داغ / قدرتمندترین سامانه بارشی چند ماه اخیر در راه

قدرتمندترین سامانه بارشی چند ماه اخیر در راه

اسکان ‌نیوز: سامانه بارشی بامداد چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه از نوار شمال غربی و غربی وارد شده و بتدریج در بلندی‌های زاگرس شمالی و مرکزی هم فعال می‌شود.

احسان مرادی، کارشناس هواشناسی گفت: آخرین پردازش ها بیانگر ورود یک کم فشار بسته ی بسیار فعالِ مدیترانه ای است که با رطوبت اشباع دریای سرخ و برخی رطوبت های عرض های جنوبی همراهی می شود.

این سامانه بامداد چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه از نوار شمال غربی و غربی وارد شده و بتدریج در بلندی های زاگرس شمالی و مرکزی هم فعال می شود.

آذربایجان های شرقی، غربی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، همدان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، شمال و مرکز فارس، شمال بوشهر، شمال و غرب یزد، بلندی های شمالی کرمان.

استان های حاشیه زاگرس، استان های غربی، شمال غربی، استان های حاشیه غربی البرز به دلیل همراهی جریان های گرم و مرطوب جنوبی، بیشتر بارش ها به شکل رگبار خواهد بود.

لرستان(از جمله پلدختر)، غرب اصفهان، چهارمحال، جنوب همدان، شرق کرمانشاه، شمال خوزستان، در این مناطق طغیان رودها حتمی است.

همچنین با توجه به وجود برف فراوان در کوهستان ها بارش های رگباری این سیستم می تواند منجر به آب شدن بخشی از برف ها و رخداد سیلاب های شدید محلی شود!

از نیمه دوم پنجشنبه تا جمعه ضمن ادامه بارش در استان های یاد شده، هسته بارش ها به شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال سمنان تغییر موقعیت می دهد.

این کارشناس هواشناسی گفته از نظر ما این سامانه، سامانه ای خطرناک برای حداقل یک چهارم مناطق کشور است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  دلجویی شمخانی از مردمِ روستای ابوالفضلِ اهواز

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *